Kısır Kedim Hamile

Gzmylmz

Birkaç gün önce buraya soru olarak yazmiştim. Kedimi kısırlaştırdım fakat hamilelik belirtileri gösteriyor diye. Artık emin oldum kedim hamile. Sinirden ağlıyorum. Birkez daha böyle bir sorumluluğu kaldıramam. Bir ton para verdim günlerce veterinere gelip gittim. O hayvancağız acı çekti ve sonuç hamile! Bu nasıl olabilir biri beni aydınlatsın nolur.

9 CEVAP

dollfacepersian

Gerçekten kısırlaştırma operasyonu olduysa kesinlikle hamile kalma ihtimali yok. Sadece rahmi yada yumurtalıkları alınsa da bile yoktur bence. Yalancı gebelik yaşıyor olabilir bence

http://www.patisaray.org/content/56-kedilerde-yalanci-gebelik.html

Gzmylmz

Cevabiniz için çok teşekkürler. Açıkcası bu yalancı gebelik olayını bende düşündüm hatta araştırıyordum. Fakat kedimin karın bölgesindeki şişkinlik iki yanda kese şeklinde ne demek istediğimi anlıyorsunuzdur. Yalancı gebelikte böyle oluyor mu bilmiyorum. Operasyona gelince pek bir bilgim yok sadece karnının yanında 3-4 dikişlik birşeydi.

dollfacepersian

Linkte ayrıntılı olarak nedeni ve belirtileri yazıyordu. Belirtiler arasında şişlik de var. Lütfen linkteki yazıyı okuyun size yardımcı olacaktır

Büyümüş meme bezleri
• Meme bezlerinden kahve renkli sıvı veya su salgılanması
• Kendini emzirme
• Pembe meme uçları
• Doğum için uygun bir yer bulma ve hazırlama çabaları
• Cansız nesnelere annelik davranışı göstermesi
• Son derece sevecen, depresif veya korumacı olma
• Şişkin karın
• Kusma
• Kilo alma
• Mukoid (sümüksü) vajinal akıntı
• İştah kaybı

Esks

Merhaba, uzun zaman geçmiş ama umarım görürsünüz yazdığımı. Aynı durumu b3n de yaşıyorum şuan. Kedim hiç çiftleşmedi ce kısırlaştırıldı. Kısırlaştırmadan 1 ay sonra memeleri büyüdü ve süt toplamaya başladı. Baika herhangi bir belirti yok. Sizde süreç nasıl ilerledi, umarım geçmiştir ve kediniz iyidir. Fakat deneyiminizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Gzmylmz

Evet okudum. İnşallah böyle bir durumdur fakat çok nadir görüldüğünü yaziyorlar. Birkaç güne operasyonu yaptirdigim veterinere gidip öğrenicem

yyagmmurrrrr

kısırlaştırma ameliyatı olduysa hamile kalma ihtimalı sıfırın da altında, yalancı gebelik veya allah korusun tümör tarzı bir şey olabilir şişliğin sebebi hekiminize danışmanızı öneririm

AleynaParlak

Hamile kalan ihtimali olamaz asla olmaz zaten yumurtası alınıyor ve yavruda alınmış olamadı kazım çok şaşırdım

Mia_elsaa

Cok şaşırdım ilk kez böyle bi durumla karşılaştım siz en iyisi veterinerde ultrason yardımıyla bakin

Benim kızım da 15 gün oldu kısırlaşalı hiç dışarı çıkmayan kız yalancı hamile olmuş memelerini sıkıyorum 2 şırınga süt verdi bugün. Vet annesiz bebek bulun emzirin dedi bulamadım ben sağıyorum şaka gibi allah tarafından kısırlaşsa da annelik yaşıyolar çok ilgnç