Yasal Süre Dolduktan Sonra Çip Taktıran Var Mı?

Sevilayyyyy

Arkadaşlar merhaba, ben kedime çip taktırmadım. Açıkçası korkuyordum. Çünkü bu çip taktırma sürecinden çok önce kedimin veterineri ınstagram hesabından bir resim paylaşmıştı. Çip takılan bir kedide tümör oluşmuştu ve o resim beni çok etkilemişti. Sonra çip zorunlu hale getirilince bayağı korktum ve yapmak istemedim. Üstüne bir de çipin kaydığı, kaybolduğu, okunamadığı gibi yorumlarla karşılaştım. İyice korktum. En çok korkutan dediğim gibi tümör veya başka bir enfekte durumun oluşmasıydı. Alerjenik durumlar da gelişebiliyormuş ayrıca. Bunların hepsi beni korkuttuğu için sonuç olarak yaptırmadım. Bu süreçte kedimle yalnız yaşayacağım bir eve çıktım. Dolayısıyla kaybolursa ve veterinere götürülürse çipini okutup en azından bana ulaşabilirler düşüncesinde değildim. Çünkü yalnız yaşıyorduk ve kaybolmaz ya da evden kaçmazdı. Ama şimdi uçan kira fiyatları dolayısıyla ailemle aynı eve çıkma durumumuz var ve onlara açıkçası hiç güvenmiyorum, dış kapı açılırken bir şekilde kedim çıkıp kaçar diye korkuyorum. Şimdi mecburen çip taktırmak istiyorum. Ama veterinerleri aradım takmıyorlarmış sadece 0-6 ay arası kedilere takıyorlarmış. Sanırım Tarım Müdürlüklerinde takılması lazım. Kedisine yasal süre dolduktan sonra çip taktıranlar nasıl ve nerede bu işlemi yaptıklarını anlatırsa mutlu olurum

5 CEVAP

Sabisim

Tarım müdürlükleri 6 aydan sonra takmıyor diye biliyorum. Ben özel veteriner kliniğinde taktırdım kedime yaşını küçük yazıyorlar sadece o kadar.

KedicikUzum

Özel veterinere götürüp gerekcenizi bu şekilde anlatırsanız kedinizin yaşını küçük gosteriyorlar ,benimki 1 Haziran doğumlu 1 temmuz yazmışlardı 7 aylıktı çünkü.

KedicikUzum

Tarım orman müdürlüğüne gitmeyin onlar ceza kesebilir belki

Misislama

Ben tarımda taktırdım. Yeni sahiplenmiştim ve hikayesi de pek iç açıcı değildi net bilgiler yoktu durumu anlattım zaten minyon bi kedi olduğu için 6 aylık yazıp taktılar cezai işlemde uygulanmadı. Kişilerle dogru iletişim kurduğunuz taktirde yardımcı olacaklardır

Misislama

Bu arada kedim net bir yaşından büyüktü dişlerine bakıp söylemişlerdi.