Kedi Kisirlastirmak

BENROCA

Merhaba 9 aylik scotish fold erkek kedim evin belirli noktalarina kotu koku birakan bir sekilde isemeye basladi muhtemelen kizginlastigi icin yapiyor diye dusunerek kisirlastirmayi dusunuyoruz sizce bi sorun olurmu sagligi ile alakali .

6 CEVAP

dilanbulent

Hayır sorun olmaz, asıl sağlığı için kısırlaştırmak gerekir. Şunu bilmelisiniz ki erkek kediler kızgınlığa girmez, erkek kediler yaradılışları gereği hep kızgınlıktadır. Çiftleştirmekle baş edemezsiniz. Bugün çiftleştirseniz yarın bir daha ister. Çiftleştirmeseniz, canı acır ağrıları olur. Bilimsel olarak da kedileri kısırlaştırmanın ömürlerini uzattığı kanıtlanmıştır. Hele ki scottish fold gibi hastalığa meyilli kedilerde çok büyük önem taşır. Kısırlaştırarak en doğru kararı vermiş olursunuz.

KedicikUzum

Erkekse çok daha kolay kisirlasmasi rahatlayacak hem siz hem de o

Kızgınlıktan dolayı koku bırakmaya başlamış
Benim oğlumda 10 aylık dün kısırlaştırdık öncesinde hemogramına bakıldı bir sorunu olmadığı için kısırlaştırıldı
Erkek kedi olduğu için zaten bizimki 1 günde kendine geldi
Gerekli testleri yaptırdığınız sürece kısırlaştırmanızda bir sorun olmaz
Narkozlu halini görünce üzülüyorsunuz ama onun için doğru olan kısırlaşması

BENROCA

Aynen kisirlastirmasini yaptirdik bugun birazcik halsiz yuruyusunde vs sendelemeleri var. Bir kezde kustu mide suyu gibi idi ama normalmis veterinerin soylemesine gire.

Evet bizimki de sarı renk kusmuştu 2 kere
Narkozun etkisi tamamiyle geçene kadar yani gözlerinin feri yerine gelince ve yürümesi düzenlene kadar mama su vermeyiniz yoksa kusmaları devam edebilirmiş
Ek olarak bu süreçte iştahsız olabilir bizimki öyle hala iştahı kapalı biraz
sıvı ödül mamalarından faydalanabilirsiniz

BENROCA

Atlattik ya cok sukur. 1 gun sendeledi sadece sonraki gun duzeldi 3. Gun antibiyotik verildi. İslem tamamlandi. Suan hersey gayet normal hayata dondu . 👌