Kedim Çok Kaşınıyor Ama Pireden Değil

ygtrece

Kedim çok kaşınıyor tırnaklarıyla yara bile yaptı veterinere götürüyorum iç dış parazit yapıp gönderiyolar başına gelen var var mı lütfen yardımcı olun

7 CEVAP

Emirrckr

Kaşıntı bazen stresten de kaynaklanabiliyor.
Veya alerjisi de olabilir.
Hekim bu konuda bir şey demiyor mu?Sürekli aşı yapıp göndermek yerine altta yatan sebep araştırılsa daha iyi olur.

Okan3439

Yüksek proteinli mamalarda kaşıntı yapabiliyor mamanızı değiştirmeyi deneyin içindeki bi maddeye alerjisi olabilir.

ygtrece

Ben de bir şeye alerjisi olduğunu düşünüyorum ama bir türlü bulamamadım. Royal Canin Kitten kullandığımız zamanlarda hiçbir sıkıntısı yoktu. Üriner mamaya geçtik ondan sonra britcare hipoalerjenik sonrasında da n&d ama alerjisini bir türlü bulamadım

Mini2019

forumda aratırsanız üzerine çok konuştuk..
zd mama deneyebilirsiniz.

ygtrece

Ne diye aratmalıyım

Mini2019

kedi kaşıntı, atopi dermatit, kedi alerji ...

honeypie1

Veteriner hekiminizle bu konuşmayı yaptınız mı? Belli ki geçiştirildiğinizi hissetmişsiniz. Bunu öncelikle veterinere belirtin. Baktınız cevabı sizi tatmin etmedi başka bir veteriner hekimden fikir alın. Gerekirse değiştirin. Çok sık mama değiştirmişsiniz. Hepsi veteriner hekim gözetiminde mi oldu?
Biraz daha kontrollü gidip sorununuzu çözmeden başka mamaya geçmemenizi tavsiye edebilirim ancak. Alerjilerin çoğunluğu çevre kaynaklıdır. Bilinenin aksine protein kaynaklı azdır. Eleme yoluyla bunları bulmanız gerekiyor ama tavsiyem veteriner hekimle beraber bu işi yürütmeniz. Şifalar diliyorum.