Kedime Vitamini Kabul Etmiyor

merhaba 10 aylık erkek kedimi cuma günü kısırlaştırdım
işlem öncesinde hemogram değerlerine bakıldı sonuçları aşağı ekliyorum
hekimimiz bağışıklığının alt sınırda olduğunu söyledi erkek olduğu için narkozun çok olmayacağını yani kısırlaştırmaya engel olmadığını ama sonrasında vitamin takviyesi kullanmamı söyledi ve iki tane takviye verdi onları da yine aşağı ekledim
kedim şu an kendinde sadece iştahı biraz az ama zamanla düzeleceğini düşünüyorum
ama hekimin verdiği takviyeleri hiçbir şekilde kedime yediremiyorum
macun şeklinde olanı patisine sürdüm yemedi silkelendi ve düştü yine aynı şekilde parmağıma sıktım ama yemedi
diğeri şurup formunda şırıngası var içinde ama yine kedime yediremedim
bunları nasıl kedime yedirebilirim
bunlar yaş mamaya konulur mu ya da koyduğum takdirde işlevlerini kaybederler mi bilmiyorum ek olarak normalde yaş mamayı severdi ama kısırlaştığından ötürü şu an istemiyor kuru ödül maması kuru mama ve sıvı ödül mamalarından yiyor
son olarak kedim bize geldiğinde 50 günlük yağ motoruna vs düşmüştü ve sahiplendiğimizde mantarmış 1 hafta sonra farkedip veteriner tavsiyesi ile iki kere ecosin ile yıkayıp geçmişti
mama olarak purina ove yavru kullanıyorduk yaş maş gourmet yiyordu içeriğinin kötü olduğu öğrenince nutri feline geçmiştik
sıvı ödül maması haşlanmış tavuk vs devamlı yedirirdim
bağışıklığı niye bu kadar düşük acaba
hem bağışıklığını yükseltmek için hem de bu ilaçları yedirebilmek için ne yapabilirim acaba
şimdiden teşekkür ederim

8 CEVAP

Ahudr

Benim disi kedimin bagskligi cok dusuk cikmisti operasyon oncesi bir hafta vetomune verdik o sekilde kisirlastirilmisti sonra kutu bitene kadar devam ettik ara sira yine veriyorum gucten dusmesin diye

ssedef28

merhaba vitaminler macun şeklinde sanırım öyleyse eğer işaret parmağınızla alıp ağzını açın damağına yapıştırın ağzından çıkarırsa tekrar deneyin bu şekilde yedirebilirsiniz hatta tadını alıp birkaç kere yedikten sonra artık kendisi bile yemeye başlayabilir. şurup gibi sıvı olan varsa onu da şırıngayla ağzını yandan açıp önünden değil ama çenesinden o yuttukça ağzına sıkarak içirebilirsiniz. önüne geçip ağzına sıkarsanız hepsini geri çıkartır ama yandan sıkınca direkt yutuyorlar

Ağzını açmasını nasıl sağlayabilirim
Kitliyor bildiğiniz

ssedef28

macunu yedirmek içinse parmağınızın birini ağzına direkt sokun yan taraftan açtıktan sonra bırakmayın diğer elinizle de hızlı bir şekilde damağına yapıştırın. şurup içirirken ben kucağıma alıyorum poposu göbeğimle kolum arasında kalıyor geri geri kaçmaması için arkadan destek olmak lazım ayakta duruyor ya da oturmuş oluyor yine şırınganın ucunu ağzına tıkıştırıyorum hafif damlayınca yalanmaya başlıyor yavaş yavaş ama o yutkundukça ilacı sıkıyorum hızlıca içiyor zaten. bir anda bütün şurubu ağzına, boğazına sıkmayın boğulabilir

Çok teşekkür ederim

Ahudr

Vetomune kullanabilirsiniz bagisikligi icin ona kediler bayiliyor anne sutu ile buyumeyen kedilerin genelde hep bagisikligi dusuk oluyor sonradan ne kadar iyi beslensede ilk etapta anne sutu buyuk etken bagisikliga

Teşekkür ederim bakacağım
Anne sütünden ötürü olabilir
Kedim bize geldiğinde 50 günlüktü ama öncesinde geçici yuvada da 15-20 gün kaldı yani motor yağına düştüğünde 1 aylık filandı

Yemek istemiyorsa patisine sürmeyi deneyin