Kedilerde Körlük Hakkında Yardımınıza İhtiyacım Var.

Fedayn

Merhaba. Geçmişte kedimin görmediğini düşünmem ve sonrasında veterinere götürmemle alakalı konu açmıştım. Hipertroid teşhisi konulmuştu. 1 ay ilaç tedavisinden sonra yapılan kan tahlilinde sonuç bu kez tam tersi hipotroid çıktı. Burada kedisinin kör olması üzerine harekete geçip görme bozukluğunun ya da buna neden başka bir hastalığın tedavisi konusunda tecrübesi olan kimse var mı?

8 CEVAP

HaydutveNazli

Merhaba nörolojik fip konusunda bir deneyimim oldu tedaviden sonra sadece ışığı seçmeye başladı. Biz Murat Şaroğluna gitmiştik fip olduğu için çare bulunamadı

HaydutveNazli

Merhaba nörolojik fip konusunda bir deneyimim oldu tedaviden sonra sadece ışığı seçmeye başladı. Biz Murat Şaroğluna gitmiştik fip olduğu için çare bulunamadı

Fedayn

HaydutveNazli
Yani bu fipten mi kaynaklı yoksa gördüğü tedaviden mi? Veterinerlik fakültesine de dahil gittiğim veterinerlerden fip diyen olmadı.

z-senem

Merhaba,
Ben de Murat Şaroğlu'nun polikliniğini yani İstanbul Ataşehir'deki Veteriner Göz Polikliniği'ni tavsiye ederim. Murat Şaroğlu emekli olmuş, 3 tane doktor var, ben Dilara Hoca'yı tercih ettim daha tecrübeli olduğunu düşündüğüm için. Gittiğim normal veterinerde kedimin göz tedavisi tamamlanmıştı ama bir gelişme olmadı, sonra gittiğim veterinerler de hep bir gözünün görmesinin korneası hasarlandığı için imkansız olduğunu söylediler, diğer gözünde de hafif hasar kalabilir dediler.
Dilara Hoca'nın tedavisi sonucunda hafif sorun olan göz tamamen düzeldi, hiç görmeyen gözü de %50 görmeye başladı ve gözünün görüntüsü düzeldi.

Fedayn

Gözüne ışık tutunca kısıyor ve kafasını çeviriyor. Hala umudum var. En azından daha kötüye gitmesin isterim.

aslihan_e

Fipten kaynaklı olsa anlardınız emin olun, onun sorunu farklı çok büyük ihtimalle. Fip olsa başka büyük sorunlar da eşlik eder. Arkadaşın demek istediği sanırım Murat Şaroğlu'nun göz konusunda uzman olduğu için size yardım edebileceği, onların kedisi fip olduğu için yardım edememiş.

Fedayn

aslihan_e anladım. Teşekkür ederim. Yüksek tansiyon, böbrek yetmezliği, hipertroid vs hepsinin göze etkisi varmış diye okudum. Sanırım en doğru tespit için birden fazla uzmanla görüşmem gerekiyor tam emin olmak için.

Fedayn

Buraya şimdi fotoğraf ekleyemiyorum ama gözünde farkedilebilir bir anormallik yok. Tansiyondan şüphe ediyorum. Veterinerde ölçemediler bir türlü. Bayramdan sonra İstanbul’a götürmeyi düşünüyorum.