Kedim Boğazima Atliyor

Boncikimm

Arkadaşlar merhaba 2.5 aylık bi kedim var elimi kolumu ısırsa keşke sadece boğazıma atliyo yuzumu boynumu her yerimi isiriyo bunun sebebi ne olabilir ki sanki bi avin boynuna atlarmis gibi bunu buyuyunce de yaparsa sıkıntı olabilir ne yapmam lazim daha küçük hayirdan da anlamıyor.Bir diğer sorumda kedilerde bu isirmama egitimine ne zaman baslanmali?teşekkürler

4 CEVAP

Boncikimm

Çok teşekkür ederim cevaplar için.Hayır deyince sinirleniyor daha şiddetli ısırıyor.Üzüntümü belli edince duruyor sonra yine daha şiddetli ısırıyor.Napıcam bilemiyorum.Benim için en büyük sıkıntı boğazıma atlaması sanki bana zarar vermek istiyo gibi hissediyorum :)

MinelG

Şimdiden başlasanız iyi olur.Bu konuda ben de çok başlık açmıştım sizi çok iyi anlıyorum :D benim kedim de sürekli beni ısırıyor ve bırakmıyordu.Her yerim çizik içinde kalıyordu hatta kanıyordu.Hayır diye bağırıyordum,hafifçe burnuna vuruyordum yine de bana mısın demiyordu.O yüzden hep başka oyuncaklara yönlendirdim her ısırmaya kalktığında.Hayır diye bağırıp oyuncakla oynatmaya başlıyordum yavaş yavaş bunu öğrendi.Yine de sinirlendiği zaman ya da oyun istediği zaman ısırmaları oluyor.Ama neredeyse hiç diyecek kadar azaldı.zaten yavru olduğu icin böyle yapıyor oyun,ilgi istiyor.Büyüdükçe daha uysal olacaktır.kedinizin yapısı da bu olabilir tabii bunu zamanla anlarsınız :)

Scot

Bende elimi felan isirmaya baslayinca aglar gibi yapiyorum hemen isirmayi birakip yalamaya basliyor.uzuntunuzu gosterebilirsiniz

MinelG

Zarar vermek değil oyun oynamak istiyordur :) bol bol oyun oynatın enerjisini atsın