Kedi Aşi Scottish

Minnokkk

Merhaba scottish fold kedim var 3 buçuk aylik hangi aşilari yaptirmam gerekiyor iç diş parazit yapildi birtane de karma

2 CEVAP

Miusova

Karma aşısı (3 doz vurulur ve ilk yılın ardından her yıl tekrar edilmedir)
Lösemi aşısı (2 doz vurulur ilk yılın ardından her yıl tekrar edilmelidir)
Kuduz aşısı (16 haftalıkken vurulabilir ve her sene tekrarlanmalıdır)
İç ve dış parazit tedavisi ( her 3 ayda bir yapılmalıdır)
Veterineriniz size bir aşı takvimi vermiş olması gerek vermediyse isteyin

Poki

Karma ilk aşıdan sonra ki 15. gün 2 doz olarak yapılır, seyahatlere çıkacaksınız, kedimiz dışarı çıkıyorsa kuduzu da yaptırabilirsiniz aslında o yasal zorunluluk oldu. Lösemi aşısında da eğer yaptıracaksanız öncelikle test yapmaları gerekiyor lütfen bunu hatırlatın bazı veterinerler bunu yapmıyor, önce test daha sonra 1. ve 2.doz aşı oluyor.