Kediler Bıyık Döker Mi?

mirayadamia

Arkadaşlar selam, dişi kedim geçen cuma yani 3 gün önce kısırlaştırma ameliyatı oldu. Bugün veterinere gittik hekimi yarası çok hızlı iyileşiyor dedi. Eve geldik taşıma çantasında 2 tane bıyığını buldum düşürmüş neden olabilir?
Bir de normalde izin vermem ameliyatlı haliyle ama ben görmeden koltuğa atalamaya çalışırken dikişlerinin üstüne düştü hemen kontrol ettim bir şeyi yoktu canı acımış gibi de değil baya sevdim mırladı yanımda yatıyor şimdi bir şey olmuş mudur? Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim 💕

3 CEVAP

Miusova

Öncelikle minik pisiye çok geçmiş olsun 🙏🏻 Bıyık dökülmesine gelince; kedilerin bıyıklarının dökülmesi doğal bir süreçtir bunun yanında ameliyat stresi ya da ameliyattan sonra kendini temizlerken birkaç bıyığını koparmış olması da muhtemel fakat endişe edecek bir şey yok yenisi hemen çıkacaktır 🌸 dikişlerinin üstünde kanama, şişlik veya iltihaplanma gibi olumsuz bir durum gelişip gelişmeyeceğine dair gözlemci olun ve bu saydıklarımı gördüğünüz takdirde veterinerinize başvurun. Bu süreçte çok atlayıp zıplayıp oynamasına izin vermeyin bazen gözden kaçabiliyorlar 🌸

ssedef28

merhaba 3 gün geçmiş zaten dikişleri yavaş yavaş kaynamıştır 1 haftada tamamen iyileşiyor hareketlerini pek kısıtlamanıza gerek yok bu saatten sonra. ben de evde kedimin bıyığını bulmuştum 1-2 tane saklıyorum dökülenleri. arada nadiren etrafta bıyık bulmanız normal

Coconutbey

Ben de nadiren de olsa 1-2 tane bulduğum oldu bence normal cok uzadıgında falan ya da kendisini temizlerken düşebilir ama çok artarsa tabi vet hekime danışın