Kedimi Çaldılar Acilll!!!

Prensesmincir

LEYDİ DÜN GECE ÇATIYA kaçtı,yan çatıdakilere sordum yok dediler ancak bi fısıldaşmalar kapıyı yüzüme kapatmalar,kedimi onların aldığını düşünüyorum ne yapabilirim

15 CEVAP

blue_hpood

çip direkt konumunu göstersin diye değil zaten, sizin kediniz olduğunuzu resmi olarak belgelemesi açısından işe yarıyor. örneğin bu gibi durumlarda o kişi kediyi sahiplenip veterinere götüremiyor, işlem yaptıramıyor. bunun yanında gerçekten şüphelendiğiniz kişi ile ilgili polisle görüşmenizi tavsiye ederim, tahmin ediyorum ki o kişi görüp beğendiği için kaçmasını fırsat bilip eve aldı. polisi arayıp durumu anlatıp bilgi alın, yaşınız küçükse mutlaka anneniz veya babanız görüşsün, daha çok ciddiye alınır.

Mini2019

Çok zor. Umarım kavuşursunuz

blue_hpood

polisi arayın ve kedimi oraya girdiğinden şüpheleniyorum, diyerek yardım isteyin. bir de en kısa sürede çip taktırın, kısırlaştırın ve güvenlik önlemi alın, bunlar ciddi meseleler.

Poki

Bulunduğunuz çevrede ilan bastırabilirseniz iyi olur hatta durumunuz varsa para teklif edin daha kolay bulunur. Kısırlaştırmışsınızdır diye tahmin ettiğim için kızgınlık durumundan dolayı kaçmasını eliyorum. umarım bir an önce bulunur, bulunduğu zaman çip taktırmanızı tavsiye ederim

hellothere

çipi var mı

Prensesmincir

Hayır çipi yok,kimsenin evine de öylece giremem ne yapacağım ben kedimi çaldılar basbaya

Sabisim

Peki ismine duyarlı mıdır kapılarına gidip seslenseniz yada gizlice gidip dinleseniz belki miyavlama sesi falan duyarsanız emin olduktan sonra polisi ararsınız

aslihan_e

Çalınması iyi ihtimal, sonunda bir şekilde ortaya çıkar, çalınmadıysa ve kedi sokaktaysa veya bir yere düştüyse o sorun.

Prensesmincir

Çok uzağa gittiğini sanmıyorum yan binaların depolarına sığınaklarına falan bakacağım polis ilgilenir mi sizce :( pek ciddiye alacaklarını sanmıyorum

aslihan_e

Sizin kediniz görünüş itibariyle çoğu kişinin görünce kapıp evine alacağı bir kedi. Şüphelendiğiniz komşunuz almasa da başkası evine almış olabilir. El ilanları bastırıp çevreye yapıştırırsanız belki bulan kişi iletişime geçer.

hellothere

çipi yoksa bir şey yapamazsınız resmi olarak size aitliğini gösteren hiçbir şey yok polisin de bir aramayla gelip adamın evini arayacağını düşünmüyorum

Prensesmincir

Kimliği bende,binlerce resmimiz var nasıl bana aitliğini gösteren bir şey yok?

fayette

Kedim bodruma kaçtığında ben de kayboldu sanmıştım ilk yapmanız gereken şey oturduğunuz binayı baştan sona arayın çok korktukları zaman kuytu köşelere girebiliyorlar bir tanıdığımın da başına aynısı gelmiş benim gibi oturdukları binanın bodrumundan çıkmış. Kediler yapı olarak öyle kolay kolay evini terk edebilen canlılar değillerdir mutlaka geri dönmeye çalışacaktır. İlan bastırıp, mahalledeki evleri kapı kapı gezmiştik biz.

Çip önemli evet ama çipi de bulan kişi kedinizi veterinere götürürse işe yarıyor yoksa çipden direkt konumu tespit edilemiyor, yine de çip taktırın mutlaka. Umarım kedinizi bulursunuz

Prensesmincir

Fayette çok teşekkür ederim canım,ancak binamızda bodrum yok,100 e yakın ilan astım bugün tek başıma enerjim bitti kızımı bulayım yeter,ama şunu anladım insanlarımız kedi ayırt edemiyor bembeyaz kedi resmi kpymusum kapkara kedileri atıyorlar üzülüyorum bide bulundu zannedip

Prensesmincir

Arkadaşlar leydi kısır değil çok zayıf bir kedi olduğu için vet vitamin vermişti bunları kullan kilo alsın ondan sonra yapalım demişti,ama kızgınlıkta değildi teker teker el ilanı astım bügün 100 e yakın bakalım umarım bulan biri arayacak bekliyorum