Merhaba Benim 3 Yıldır Baktığım Kaplumbağam Öldü

Merhaba bugün kaplumbağam öldü
Çok üzgünüm gerçekten ama şunu belirtmek istiyorum 2 aydır gözleri şiş ve kapalıydı göz damlası ve kremle 2 aydır bebek gibi baktım ve 2 hafta önce gözleri açıldı okadar sevindim derken bugün mahvoldum sabah saatlerinde güneslendirmeye cıkarmıstım ki günes eksikliğin den olduğu söyleniyor du sabah işe giderken sevdim hatta ama öğlen güneşlendirmeleei için evi aradım 10.3 gibi çıkarmış lar 10 dk kalmıs ve ölmüş sebebi ne olabilir hastalıl mı günes ten de olabilir mi😟

4 CEVAP

Mini2019

Kaplumbağanız bahsettiğiniz 2 ay kış uykusunda olamaz değil mi?
Su kaplumbağasıysa kabuğu kuruyup sıcağa maruz kaldığında yüksek ihtimal ölür. başınız sağolsun

Veranifer

Ters dönüp güneş altında kaldıysa ölmüş olabilri ama iki aydır gözü şişse büyük olasılık ciddi bir enfeksiyonu varmış.
Kaplumbağanızın türü ne su kaplumbağası mı?
Su kaplumbağası ise akvaryum boyutu nedir ne kadarda bir kaçlık su değişimi yapıyorsunuz kuru alan var mı? Genelde su temiz olmadığında enfeksiyon kapıyorlar ve güneşlenemediklerinde.

Cngzhn

basiniz sag olsun , kaç yaşındaydı , veteriner kontrolünde mi aldiniz krem ve ilaclari ..

tengrist

Güneşten kaçabilecekleri gölgelik bir alan ve ayrıca yanlarında su olmalıydı. Vucüt ısıları olması gerekenden fazla yükselir ise ölürler, çıktıktan 10 dakika sonra ölmesi ilginç ama. Daha fazla süre kuru güneş altında kalmış olmalı