Yetişkin Sokak Kedisi Yavru Kediyi Neden Öldürür?

esmanurr11

Sokakta bir kedi beslediğim anne kedi ve yavrularına sürekli saldırıyor hatta bir yavruyu ağzından kan gelip ölene kadar boğdu.Sokaktaki diğer kedilerede çok saldırıyor bunun nedeni ne olabilir ve ne yapabiliriz?

3 CEVAP

blue_hpood

hiçbir şey yapamazsınız, doğanın kanunu bu, kısırlaştırmak yapılabilecek en güzel şey. sağda solda 'onlar mükemmel anne' diye güzelliyorlar ama işin aslı tekrar çiftleşmek ve yavru bakmamak için öldürüyorlar. lütfen kısırlaştırabilirseniz kısırlaştırın, onlar düşünerek anne olan, kutsal anne algısındaki hayvanlar değiller.

esmanurr11

öldüren anne kedi değil aksine gerçekten çok iyi bakıyor yavrularına öldüren başka erkek bir kedi ve anne kediyede saldırıyor bunu demek istemiştim

blue_hpood

yine aynı sebeple öldürüyor, çiftleşmek için ve içgüdüsel olarak ortamda rakip olmasını istemiyorlar. bunun da tek çözümü kısırlaştırmak. hiçbiri bilinciyle anne-baba olmuyor, hayvanların doğasında bu var maalesef.