Kedim Doğurdu Ama Emzirmiyor

Yrnnnq

Kedim doğurdu 1 tane yavru ama daha varmi rahminde bilmiyorum 5 haziran sabah 8 de doğurdu ama yavruyu bırakıp peşimden dolaşıyor yanina gelip saatlerce oturuyorum yinede kalktığımda yavrusunu bırakıp geliyor yanıma yavurusu cok küçük daha görmüyor bile memesini ememiyor agzina götürüyorum memeyi ama tutamiyor cok yavruyuda ellemek istemedim anne istememezlik yapmasin diye normal mi bu durum yoksa veterinere goturmelimiyim arayip soyledigimde anneyi yanina koyun ve emzirmesini saglayin dedi defalarca denedim ama yinede emmemedi. Daha yavru dogurucakmı onuda bilmiyorum var mı yok mu diye sizce ne yapmalıyım

6 CEVAP

Yrnnnq

Kediyi ben sahiplenmeden önce çiftleşmişti.

AlbayFatmanur

Mutlaka veterinere götürmelisiniz. Karın direkt boşalır yavru yoksa, ama bir sıkıntı var ise emzirmekte istemez. Zaman kaybetmeyin

Yrnnnq

Karnı boş ve yumuşak ama daha doğalı 4 saat oldu ve belkide ben çıktığımda emzirdi ama ben görmedim ve en fazla aralarla toplasan 1 saat yaninda kalmamışımdĵr

HarunOzn

Merhabalar 3 hafta önce aynı durum bizim başımıza geldi. Dışarıda beslediğimiz kedimiz doğum yaptı toplam 4 tane 3 tanesi doğum esnasında melek oldu kalan yavruya sizin dediğiniz gibi bakmıyordu hep uzakta duruyordu bir kaç gün komşumuz ile beraber süt tozu ile besleme yaptık.
Daha sonra doğum yapan kedinin ağzında bir intihap fark ettik ve şırınga ve sütüne antibiyotik karıştırarak iyileştirdik daha sonra yavrusuna bakmaya başladı.
Belki doğum yapan kedinizde bir rahatsızlık olabilir bilmiyorum bildiğiniz bir veteriner var ise sorun lütfen ben internetten biraz araştırma yapmıştım bu konuda bazı kişiler yavru kedinin üzerine hafif süt sürüyorlarmış o zaman ilgilenmeye başlıyormuş bilmiyorum denemedim biraz araştırma yapabilirsiniz internetten veya bir veterinere sorun iyi günler

Ahudr

Daha önceki sorunuzda da zaten dogumun anne kedi icin sakıncalı oldugunu söyledigini yazmissiniz veteriner icin belki suan anne de yavru da hayati tehlike altında zaten yavru sütte ememiyormuş sizde kedi için satılan süt tozlarindan alıp besleme yapma gibi bir niyete girmemissiniz aç kalan yavrunun bu gidisle ömrü pek uzun olmayacak keşke gercekten sorumlulugunu ustlenemeyeceginiz bir cani sahiplenme girisimde bulunmasaydiniz

Yrnnnq

Ahudr sorumluluğunu üstlenemeseydim yada yapamıyacak olsaydım zaten hiç böyle bir şey yapmazdım kediyi kendi veterinerim haricinde başka bir sürü veterinere götürdüm daha öncesinden aradımda dogum sabahı bile doguramaz diye hastaneye götürdüm elimden gelenin fazlasını yaptım elimde süt tozuda var biberonuda hepsini hamileliğini öğrendiğim zaman almıştım her ihtimale karşı kedim şuan emziriyor yavrusunu ayrıca ilk defa kedi sahiplendim ve ilk defa olmasına rağmen her şeyini eksiksiz tamamladım doğum yapan bir kedi görmedim ve dogumdan sonra ne yaptığını gözlemledim başka veterinerlere sordum gün içinde devamli olarak kliniklerle iletişimdeydim. Her şeyi denedum en iyi ortamı bile sağladım yinede yanında yatmıyor fazla emziriyor gidiyor geziyor sonra geliyor tekrar yanına yavrusunun.