Kedimin Patisinde Yaralar Çıkıyor?

Dumanlili

Merhaba arkadaşlar kedimin önce arka Patisinde parmaklarının arası kızardı yara oldu. Sonra şişti iltihaplandı veterinerde antibiyotik tedavisi yapıldı 3 gün. İlaç sürdük düzenli iyileşti. Tam o geçti ön patisinde başladı bu seferde. Bu neden oluyor olabilir? Evde üç kedi var oynarken ısırıyor olabilirler her hangi bir şey batması falan yok.

7 CEVAP

Kedi pati koruyucu bakım kremi alıp sürebilirsiniz

aleyn

bazı kedilerin ciltleri hassas oluyor yerleri sildiğiniz deterjan kalıntıları temizleyiciler vs yapıyor olabilir, banyoya girip çıkıyorsa yine bunlardan olabilir.

Dumanlili

Deterjan vs. Olduğunu sanmıyorum çünkü kedi aylardır bizimle ve o zamandan beri deterjan aynı. Önceden olurdu öyle olsa. Ayrıca pati tabanında değil arasında oluyor yaralar. İlaç kullanıyoruz huni de takıyoruz ama ön Pati olduğu için yalanmasını engellemiyor. Çoğalma ya da iyileşme yok şimdilik. Arka ayağı tamamen iyileşti.

Brewsly

Kediniz nasıl oldu iyileşti mi? Nasıl bir yol izlediniz? Tam olarak bahsettiğinizin aynısını şuan yaşıyorum. Arka ayağın patisi değilde araları hep kızardı açık yara gibi üstüne basmıyor fazla sürekli yalıyor. (kedimin patisi siyah) vete götürdüm, crystalin diye bir sprey verdi 1 hafta sık iyileşmezse getir dikiş atalım dedi. Yırtılma olduğundan bahsetti evde yaşıyan bir kedinin patisi nasıl yırtılsın anlamış değilim...

beautifulcat

Kediler için toksik olan herhangi bir bitki olabilir mi evinizde? Onunla teması sonucunda olabileceği aklıma geldi. Bol bol hindistan cevizi yağı ile patilerine masaj yapabilirsiniz.

cerenaa

Bende ayni durumdayim patide sisme iltahap daha sonrasi acik yara olustu suan antibiyotik igne kulaniyoruz ama çok halsiz yurumek istemiyo hic

Arthur4

Kumdan oluyo kullandığınız