Seyahat İçin Sakinleştirici

blue_hpood

merhaba arkadaşlar, yine uçak seyahatiyle karşı karşıyayız ve ben yine çok tedirginim, geçen sefer bir seyahate çıkmıştık ve havalimanında kutudan çıkarmam gereken yerde kedim ben de dahil tutmaya çalışan herkese saldırmıştı.. şimdi sakinleştirici arayışına girdim, hekimin önerdiği marka dr.animal relaxan, burada bu markayı kullanan veya ben şunu kullandım işe yaradı diyebilecek olan veya uçak seyahatinde kedisi aşırı agresifleşen ve çözüm için bir şeyler deneyip verim alan varsa paylaşabilir mi? teşekkür ederim şimdiden..

15 CEVAP

Mini2019

çook zor bir durum. havaalanları kalabalık.. Uçakta çok fazla ses, basınç farkları ve stres var. böyle olması normal... benimki de her yolculuk sonrası hasta oluyordu ( tabii bunu sonra farkettim)
tablet ürünleri 1 hafta 10 gün önceden kullanmaya başlamak gerek demişti veteriner. Ben kullanmadım ama, veteriner kendi kullandıkları bir sakinleştiriciden şırıngaya çekip vermişti bana. şurup gibiydi

Misislama

Veterinerimiz "promazin" santavet markasina ait oral jel verdi. Uçuştan bi saat önce kg başına 0.1cc olacak sekilde vermemi istedi. Fakat ilk verdigimde cok korkmustum gercekten cok etkili ilaci agzina alir almaz salyayla çıkardı ilacı gözleri kızarıp uyku haline geçti ve 6 8 saat etki etti. Bu arada bunlar olan yan etkilermiş benim kedimde agresif ilacada direnmisti ama yinede kolay bir yolculuk oldu.Çantadan cikarma asamasinda cikarmamayi teklif edin bazen kabul edip sadece cantanin ceplerine bakiyorlar ve cantayi mutlaka karanlik yapin

blue_hpood

misislama evet çanta üzerine örtü örtmeyi keşfettim, öyle daha sakin duruyor. çıkarmamayı da teklif etmiştim, kabul etmemişlerdi. bu sefer de teklif edeceğim ve her ihtimale karşı iki çantayla gideceğim ve çantadan çantaya alarak geçireceğim ama yine de agresifleşirse diye ilaç arayışındayım. sizin bahsettiğiniz daha ciddi bir ilaç gibi, bu tarz etliye sahip ilaçları veterinerimiz önermiyorum dedi, basınç altında kalbi zorlayabilirmiş ve kedi olur da fenalaşırsa ilaç etkisinde olduğundan anlaşılması çok güç oluyormuş, bu yüzden bitkisel çözümler daha çok içime siner gibi.. yine de bahsettiğiniz ilaca bakacağım, teşekkür ediyorum.

Gimcat antistress maltı kullandım ama bizimki 6 saatlik araba seyahatiydi. Normalde stres ve saldırganlık huyu fazla olan kedim gayet sakin bir şekilde yolculuğu tamamlamıştı.

ssedef28

merhaba yakında biz de uzun araba yolculuğu yapacağız 8-9 saat sürüyor yukardaki arkadaşın söylediği promazin santaveti biraz araştırdım 5 kg altındaki kedilere kullanmaması gerektiği yazıyor bilginiz olsun eğer kullanmayı düşünüyorsanız kesinlikle veterinerinize danışın. ben de bitkisel daha çok sakinleştirici arıyorum önerisi, tavsiyesi olan var mı

Miusova

Metapetin calm down rahatlatıcı damlasını duydunuz mu hiç? Çok övüyorlar o damlayı. benim kedimde de araç korkusu + araç tutması var sanırım bu markaya bir şans vereceğim 2 saatlik bir uçak yolculuğu için 🤦🏼‍♀️

Miusova

Ben henüz yeni keşfettim ve bu ay sonu kullanacağım bende arayış içindeyim, çok fazla olumlu yorum gördüm metapet hakkında ******** platformunda özellikle, eğer olumlu bir sonuç alırsam burada tekrar yorumumu güncelleyeceğim 🌸

blue_hpood

şimdilik her gün göğüs tasmasıyla dışarı çıkarıp bol değişkene maruz bırakıyorum, biraz rahatlamaya başladı ama havalimanı elbette bambaşka oluyor. o gün uyumamasını sağlamak da diğer fikrim. bana da birkaç gün önceden başlamak gerektiğini söyledi veteriner, ben yine de daha erken başlayacağım, sizin kullandığınız ürünün ismi neydi ve etkisini gördünüz mü?

Mini2019

Ben kullanmadım. zaten 1.5 yıldır gittiğim yere götürmüyorum.

blue_hpood

uppp başka fikri olan var mı??

blue_hpood

bizimki de araç ve uçakla birlikte 8-9 saat sürecek:/ umarım sakin kalmasını sağlayabilirim, teşekkür ederim fikriniz için

blue_hpood

upp

blue_hpood

upp deneyip gözlemleyen var mı?

blue_hpood

Miusova siz kullandınız mı acaba? benim elimde şimdilik dört marka var ama kullanım yorumuna dair bir şey bulamıyorum. sadece pet labs çok fazla olumlu yorum almış, vedakot bayoun, vet expert kalmvet, pet labs ve dr animal relax arasında kaldım..

blue_hpood

upp arkadaşlar dr animal relax, veda kot bayoun, vetexpert kalm, pet labs markalarından birini kullanan var mı?