Kedilerde Deri Altında Neden Lezyon Oluşur Aşı Olmadı. Yarın Fakülteye Götüreceğim

Hilal1111

Kedimi severken derisinin altında fındık büyüklüğünde bir kitle fark ettim. Neden kitle oluşur

6 CEVAP

Hilal1111

Kuduz aşısı oldu 20 gün önce kuduz aşısı yapmış olabilir mi ? Veterinere götürmüş müydünüz, çok geçmiş olsun bu arada

blue_hpood

çok teşekkür ederim, kuduz aşısı buna sebep olmaz demişti bana tarım ilçedeki hekim ama tabii ki bilemiyorum. ben bu durumu görür görmez hekime götürmüştüm ve direkt bakıp aşıdan kaynaklı demişlerdi, ben misafir kediden şüpheleniyor demiştim ama veteriner mor ışıkla da bakmıştı, mantar falan değildi, daha sonra yayılmayıp kaşıntı da yaratmayınca ve büyümeyince kesin olarak aşı kaynaklı olduğunu anladık, şu an iki yerinde aşıdan kaynaklı parmak ucu kadar tüysüzlük mevcut, zamanla belki düzelir dediler. siz de hekime bir danışın, kuduz aşısından kaynaklı olabilir. geçmiş olsun..

Mini2019

ellediğinizde çevresi belirli ve yuvarlak mı? yoksa karnabahar gibi his mi veriyor acaba.

basit bir iğne birikmesi, yağ bezesi olacağı gibi maalesef tümör de olabiliyor. umarım basit bir şeydir. tomografiyle kesin teşhis koyarlar. Gerekirse parça alırlar..

blue_hpood

daha önce hiç mi aşı olmadı? benzer bir durumu yaşadık, aşıdan birkaç hafta sonra tüy dökümü şeklinde görülmüştü, ben de evdeki misafir kediden mantar gibi bit şey kaptığını sanmıştım, meğer karma aşının yan etkisi olarak derisinde parmak ucu kadar tüy dökümü oldu ve hâlen düzelmedi..

Hilal1111

Çok teşekkür ederim kliniğe götürdüğümde fakülteye gitmemi önerdi, yarına ancak randevu buldum direk götürücem bakalım inşallah kötü birşey çıkmaz. Çok teşekkür ederim

Hilal1111

Çevresi belirli ve tahmini fındık boyutu kadar ve sert. umarım kesin teşhis koyarlar