4 Yaşındaki Kedi İle 2 Aylık Kedinin Aynı Ortamda Bulunması

lilbaris

Merhaba 4 yaşında bir kedim var, 2 aylıkken kardeşlerinin yanından geldi ve başka kedilerle hiç etkileşime geçmedi. Şimdi arkadaşım birkaç günlüğüne 2 aylık kedisi ile evime tatile gelmek istiyor. Benim kedimle arkadaşımın kedisi anlaşabilir mi? Bu iki kedinin aynı ortamda bulunması tehlikeli midir Tavsiyeleriniz fikirlerinizi yazabilir misiniz?

1 CEVAP

blue_hpood

şahsen ben önermem, gözetim altında yan yana bulundurabilirsiniz fakat büyük bir kedinin yavru bir kediye her zaman zarar verme olasılığı vardır. yan yana bulunduracaksanız gözlem altında yan yana tutun, sürekli yan yana bırakmayın. bir de kedinizi az çok tanırsınız, tavrını bilirsiniz. benimki ilk defa bana ve yavruya saldırmaya kalkmıştı, bu yüzden güvenemiyorum. kendi boyutunda olsa birbirlerine aynı düzeyde zarar verip aynı düzeyde koruyabilirler ama yavruyken biraz daha riskli.