Yetişkin Bir Köpeğe Su Ne Zaman Verilir?

dilamutlu

Su hep önünde mi olmalıdır yoksa belli bir zamanda mı koymam gerekiyor ?

5 CEVAP

Hilakyol

Mama tamam da suyu neden belli bir zamanda veresiniz? Her zaman onunde olsun.

burlo

su mama gibi değildir mamayı çok verirseniz obez olur hasta olur. mamayı 3 öğünde verirsiniz tok olduğunu bilirsiniz. peki ne zaman susadığını nasıl anlayacaksınız? kendinizden pay biçin belli saatlerde mi su içersiniz susadığınızda mı? her daim temiz kabında temiz su önünde olmalı. okuduğunuz site hangisiyse bilinçsizce yazılmış. eğer köpeğinizin evde tuvalet yapmasından korkuyorsanız belli bir aya gelene kadar yapacak. kaçışı yok çünkü kaslarının gelişmesi lazım. bu süre zarfında evde belli bir noktaya alıştırın köpeğinizi oranın dışında bir yere yapmasın. nasıl ki küçük çocuklar tuvaletini büyüdükçe tutmayı öğreniyor yavru köpekler de öyle.

dilamutlu

Teşekkürler

ccamurr

Su her zaman önünde olmalı mama bence köpeklere günün belirli saatlerinde verilmeli doyduklarını anlayamıyorlar. Mesela evde veya dışarıda oyun oynuyo koşuyo yoruluyo suya ihtiyacı var sen belli bi saatte yemek yiyosun ama belli saatlerde mi su içiyorsun :) önünde dursun önünde

dilamutlu

İnternette okuduğumda su her zaman önünde olmamalı yazıyordu