Kedim Ağzı Açık Nefes Alıyor

caliskancrn

merhabalar kedim 3 aylık, benle oynamak istediğinde üstüme atlarken kedim ağzını açıp nefes almaya başladı
4-5 gündür bu oluyor öncesinde yoktu
önce havadan olduğunu düşündüm, ama evi serinletsem de sorun çözülmedi
inanılmaz kuduruk, çok hareketli diye olduğunu düşündüm ama hateketsizken birden heyecanlanınca yaptığını fark ettim
çünkü oturduğu yerde bu sorun olmuyor
sadece üstüme atlatken ve oyun oynarken oluyor
stres desem, evde herhangi bir değişiklik yok stres kaynağı yok her rutini aynı
beni çok arada bıraktı
veterinere gittiğimde sorunu söyledim fakat kedimin sağlıklı olduğunu söyledi (röntgen çekilmedi genel durumuna bakıldı)
normal dururken, uyurken keyfi yerinde
ama beni görünce delirmeye başladı 4-5 gündür
sağlık açısından bi sıkıntı yoktur değil mi? korkuyorum 😔

3 CEVAP

Miusova

Kediler oyun sırasında veya çok heyecanlandıklarında kısa süreliğine ağızlarını açarak nefes alabilirler. Bu kedilerin genelinde normal bir durumdur. Yavru kedilerin enerjisi yetişkinlere nazaran çok daha yüksek sizinle oyun sırasında heyecanlanlanıyorsa bu görülebilir. Fakat anormal bir durum gözlemlerseniz(zor nefes alma, nefes alırken anormal sesler çıkarma, oyun sonrası uzun süre kendine gelememe vb.) veterinerinizden detaylı bir tetkik yapmasını isteyin.

hellothere

yoruldukları ve heyecanlandıkları zaman oluyor bir de sıcak havaların da etkisi olabilir

Coconutbey

Sıcak havalarda malesef bunalınca yapıyorlar bir de üzerine çok hareketli zıpırsa oyun oynadıktan sonra malesef bu durumu yaşarlar. Oyun oynarken arada mola verdirin o şekilde devam edin dinlensin minik :)