Mama?

Scot

Meraba benim 2bucuk aylik yavru kedim var ve royal canin kitten 36kullaniyorum.veterinerim iyi oldugunu soyledi fakat bazi yorumlarda begenmeyenler var.fikir almak istedim sizin onereceginiz besleyice mama varmi?

16 CEVAP

tuandil

Biz de N&D kitten kullanıyoruz. İçerik olarak gayet temiz ve vegan bir ürün olması da diğer bir artısı. Miço gayet severek yiyor. Bir sıkıntı da yaşamadık hiç sadece birazcık kokusu ağır o kadar.

tuandil

Tahılsız olan tek bir çeşit var yavrular için diye biliyorum narlı tavuklu o da

burlo

ben de kedime yaklaşık 3ay royal canin kitten mama verdim. daha sonrasında sıkılıp yemeyi bırakınca proplan kullandım. royal canine geri dönüş yapıp şu an N&D mama kullanıyorum. kedim 11aylık ve hiç İSHAL iç paraziti olmadı. hatta diş eti problemi dışında hiçbir hastalık yaşamadık. diş eti problemini çok fazla yaş mama vermem yüzünden yaşadık hayır diyemiyorum kıyamıyorum. yaş mama diş etleri arasında kaldığı için zarar vermiş sprey kullanıyoruz. kuru mama yönünden sorun yaşamadım. royal canin de pro plan da N&D de çok iyi markalar bence. ama kedim en çok hangi mamayı daha iştahlı yedi derseniz cevabım N&D kuzulu yaban mersinli mama. eğer kediniz royal canin i severek yiyorsa değişmeyin

Scot

Bende faydali olsun istiyotum bi yandanda begenmeyip yemezse diyede korkuyorum.n&d ye bi bakayim ama saolun

Scot

Onlar icin deger evet saolun

Scot

N&d nin cesitleri var 2bucuk aylik kedim.hangisini almaliyim peki kitten olarak

cakil_18

N&D kitten bir tane var bildiğim tahılsız narlı tavuklu olan

VASVIYE

yavru kedilerin mamaları genelde tavuklu oluyor ben kedimi proplan kullandım ve çok memnundum ama şuan hasta olduğu için özel bir mama kullanıyor

cakil_18

Bizimki de 3 aylık, royal canin kitten, proplan junior, n&d kitten kullandık, hiç birinde sorun yaşamadık. Hangisini daha çok seviyorsa onu verin bence veterinerimiz bunların hepsi iyi mamalar diyor kediye göre değişir hangisinin daha iyi geleceği.

burlo

koku konusunda çok hassasım tüm kedi mamaları midemi bulandırıyor. kedime mama verirken nefes almamaya çalışıyorum ve maalesef evet N&D nin kokusu aşırı ağır tüm odayı kaplıyor koku ama bebişkom için her şey değer:D

burlo

domuz etli olan da var. bence tavuklu mamadansa domuz etliyi deneyebilirsiniz. tavuklu mamalar kedilerin daha çok tüy dökmesine yol açıyor ama N&D nin tavuklu mamasını bilemiyorum. 1,5kiloluklardan alıp deneyebilirsiniz.

Scot

Tahilli kuzu etli felan gordum tmm bakayim bi

sophiee

Nd nin evet kokusu biraz daha yoğun ama tahammül edilemeyecek bir koku olduğunu düşünmüyorum. Kitten olarak yavrunuza verebileceğiniz tek çeşidi çar. Diğerleri tane büyüklüğü olarak ve içerik olarak yavrunuza uygun olmayacaktır. Ürün şu https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/nd-tahilsiz-tavuklu-ve-narli-yavru-kedi-mamasi-15-kg.html başka sitelerde daha uygun fiyatlara da bulabilirsiniz.

Castielthecat

Ben 2 aylıktan 3.5 aylığa kadar pro plan kitten kullanıyordum ama sonrasında mama içeriğini öğrenince vazgeçtim. Acana pacifica ya geçtim 3.5 aylıktan 4 aylık olana kadar onu kullandım ama her ne kadar güzel bir mama da olsa yavru kedi olduğundan midesi kaldıramadı ve kusmaya başladı. Yaklaşık 1 haftadır n&d tahılsız kitten narlı kullanıyorum şu an ben de memnunum o da iştahlı. Bu arada bence bütün kaliteli mamalar kötü kokuyor o yüzden her ne kadar annem kokusunu sevmese de o koku bana zevk veriyor artık :D

guineapigela

N&D ve proplan oneririim veterinerim bana bunlari onerdi