Kedim Hastami

ferox

meraba kedim iran kedisi ve 4.5 aylik 2 aylikken bir evden aldim.ilk basta whiskas mama aldik ishal oldu ve karistirarak friskes mama verdik.sonra friskes mamayi cok sevdigini gorunce friskes vermeye basladik yaklasik 1 hafta once ama gene ishal ve ishalinda azicik kan var veterineri aradigimizda mamasindan dolayi olabilecegini soyledi bizde proplan aldik simdi karistira karistira veriyoruz Sizce cok onemli birsey varmidir eger gecmezse veterinere goturecegim

6 CEVAP

sophiee

4.5 aylık bir yavru kuru mamayı tek başına yiyebilir. Tabi yavru kedi maması. Yaş mama ile karıştırılması gerektiğini düşünmüyorum. Yaş mamayı haftada bir veriyordum ben ödül gibi. Whiskasa göre daha iyi bir marka olsa da proplan da verdiğiniz ücretleri hak eden bir mama değil. 65 lira ödeyerek nd nin 1.5 kg tahılsız yavru mamasını alabilirsiniz. Çok sık mama değiştirmek de mide bağırsak rahatsızlıklarına sebep olabilir. Bir an önce kaliteli bir mamaya geçip devamlı aynı ürünü kullanmanızı tavsiye ederim.

burlo

karıştırarak vermeyin direkt proplan mamayı verin. market mamaları kullanmamanız kediniz sağlığı açısından daha doğru olur. ayrıca sadece kuru mama vermeyin daha bebek yavrucak yaş mama ile karıştırıp verin.

Elifoo

Diskida kan olmasi, ya da makattan kan gelmesi ciddi bir sorunun habercisi olabilir. Ya da mama degisimine bagli bir durum da olabilir ama riske atmaya degmez diye dusunuyorum. Can sonucta bu Allah korusun. Soylediginiz gibi veterinere gitmenizi tavsiye ederim.

ferox

tesekkurler

ferox

suan proplani yeni aldik o yuzden proplan kullaniyor demin tuvaletini yapti diskisinda gene kan gordum yalniz kan diskida icinde degil diskidan sonra 1 damla kan akti sadece

aleynacamgoz

Ben makattan gelen kanın mamayla ilgisi olduğunu düşünmüyorum acilen bi veterinere götürün çok geçmiş olsun inşallah önemli bi şey değildir