Sokak Kedileri İçin Mama Hakkında Yardımınızı Rica Ederim

AhsenAise

Kendi evimin bulundugu yerdeki sokak kedilerine kendi kedimizin mamasından veriyoruz ( reflex plus serisi , pronature)
Bir aile var bahçelerinde çokça kedi var ve yemek artıkları ile bakıyorlar onlara ,
Bonie ,king , reflex normal seri , econature ,bunlardan hangisini severek yerler ,malum ekonomik şartlar,yenmezse üzülürüm ,hemen tekrar sipariş veremem
En sevilerek tüketilecek olan hangisidir?

13 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Hem biz hem annemler çok uzun zamandır Enjoy marka mama kullanıyoruz. Ne sıkıldıklarını ne de burun kıvırdıklarını gördük. :) Bir de Migros'un mama indirimlerinde genellikle Bonnie marka kuru mama bayağı indirime giriyor, o zamanlar ondan alıyoruz. Aynı şekilde onu da iştahla yediklerini gözlemledik. Siz alacağınız markalara karar vermişsiniz ama yedekte bulunması ve başkalarına da yardımcı olması adına yine de yazayım dedim. :)

Bol patili günler dilerim.

blue_hpood

bonaciboya bir bakın

Biz reflex alıyoruz hatta kitten olanı alıyoruz bir çoğu severek yiyor tabi arada yemeyen birkaç kedi çıkıyor
Yaklaşık olarak 7-8 aydır alıyoruz herhangi bir sorun ile karşılaşmadık ishal vb
Ek olarak arada vancat kitten alıyoruz kuzu etli ama içeriği nasıl tam bilmiyorum açıkcası bunu da severek yiyorlar

SevimliCadi

Ben Mito alıyorum, mutlaka bitiyor. Bir ara Mystic veriyordum, fakat birkaç ay sonra sıkılıp yememeye başladılar. Aynısı Enjoy'da da oldu. Ama Mito'yu birkaçı hariç hepsi hala büyük bir iştahla yiyor.

Coconutbey

Ben trendline mama almistim yavrusundan büyüğüne kadar tüm kediler sevmişti

Tolga_yay26

Reflex yada Econature kitten yavru olanını severler pronatureyi bilmiyorum kingi yemezler o yüzden önermem yavru maması vermeniz uygun olur protein oranı yüksek ve çiğnenebilirliği kolay sokaktaki kedilerin hepsi yetişkin değil yavru olan var anne olan var

AhsenAise

Vakit ayırıp yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim, trendline ve reflex yavru mamasına karar verdim

Ozlemkopuk

Ben felicia somonlu aliyorum gayette bayılarak yiyorlar ve içeriği birçok orta segment mamaya göre daha iyi. Marketlerdeki ucuz mamalar sief ac kalmamalari için tercih edilebilir ama fazla zararda vermemek gerektiğini düşünüyorum sokak hayvanlarına içeriğindeki tuzlu glutenli mamalardan uzak tutmaliyiz

Cennet29

Econature balıklı sevildi
Bonie pek iştahlı yemediler
Enjoy ve reflex genel olarak yeniyor
Ben luis kullanıyorum aylardır onuda sıkılmadan yiyolar taneleride aşırı büyük değil yavru kedilerde tüketebiliyo ama tabi malesef içeriği kalitesiz. Ben kaliteli yaş mama ile yada evden sağlıklı bi besinle destekliyorum ekstra vitamin macunu veriyorum inşallah mamanın açtığı boşluğu doldurabiliyorumdur

AhsenAise

blue_hpood bonacibo daha önce buradaki kedilerde şiddetli ishal e neden olmuştu korkuyorum açıkçası tekrar yaşanır o durum diye

Bonacibo almayı düşünmüştüm bende enjoy alıyorum seviyorlar bir sorunda görmedim ama bonaciboyu da deneyecektim almayım o zaman

AhsenAise

@madaksev bir kaç yıl önce orta halli idare eder bir mama idi bonacibo ,evdeki kedimiz yerdi ,tüy dökülmesi vs hiç sorun yaşamadık
Sonrasında sanırım malzeme kalitesini düşürdüler ki pek çok kullanan ciddi şikayetlerle bıraktı bonacibo yu
Enjoy fena değil seviyorlarsa ondan devam ediniz
Reflex ve trendline de fena değil
Elbette içerik olarak yeterli değiller ama aç kalmazlar

kang14

Eger aralarda kısırlasmış varsa sokaktakilerde. Yavru kedi maması yemesi büyük sorun yaratır. Mystic mama da ishal sorunu yaşadım. Suan mito veriyorum tavuklu yiyorlar. Fakat kısırlastırılmıs kedi sayısı cogaldıgı için ben kısırlastırılmıs mama bakıyırum sokaktakilere.Bir ara carnilife ,chedy de kullandım onlar da gayet güzeldi. İçeriği hem güzel hem yediler. Bonacibo da bir kac defa idrar yolu sorunu yaşayanları okumustum. Econature seviyorlarsa kesin mitoyu da severler