Yeni Gelen Kedi

Evimize ilk defa kedi gelicek neler yapmalıyım nelere dikkat etmeliyim ve alışma sürecinde neleri göze önünde tutmam gerekir

3 CEVAP

burlo

kediler eve ilk geldiğinde en kuytu köşeleri bulup saklanır kendilerini güvene alırlar sonuçta ilk kez bulunduğu bir ortam kişiler var. adapte olması yaklaşık 1hafta sürecektir. ben kendi odamda tuttum 3gün maması ve tuvaleti de odamdaydı en önce bana alışmasını istedim. ilk gün yemek yemedi bilinçsiz olduğum için yaş mama vermek aklıma gelmemişti. eğer mama yemezse yaş mama verin hayır demeyecektir. zorlamayın sakın. sizden kaçarsa kucağınıza almaya kalkmayın bırakın o size gelsin. saklanırsa zorlamayın çıkarmak için. kediler meraklıdır eninde sonunda çıkacaktır etrafı keşfe. ilk zamanlarda yapmasını istemediğiniz şeyler için kızmayın sizden korkabilir. kedim ilk geldiğinde bana yaklaşmazken gece yanıma gelip uyumuştu:) o günden beri birlikte uyuyoruz. size alışmasını sağlamak için ipli oyuncaklar alın oynatın. kedilerin en sevdiği şey oyundur. oyun oynarken sizi tırmalayabilir ısırabilir eğer yavruysa birkaç ay bu sürecektir dişleri kaşındığı ve tırnakları çok minik sivri olduğu için. asla kızmayın size ve eve alıştıktan sonra yapmaması gereken şeylerde uyarın. tuvalet konusunda sabah akşam temizlemelisiniz. hem koku açısından hem sağlık açısından. son olarak evi keşfederken sakın darlamayın her yeri incelesin koklasın nasıl olsa bir ömür sizinle olacak istediğiniz kadar seveceksiniz:)

Scot

Kucuk esyalara pencerelere felan dikkat edin.benim kedim geldigi zaman korktugu icin gardrobun arkasindaki bosluga saklanmisti hic birimiz girip cikaramamistik aksama kadar kendinin cikmasini beklemistik cikincada orayi hemen kapatmistik boyle yerlere cok dikkat edin ulasamiyacaginiz yerleri kaptin.tuvaleti ve mama kabini ilk etapta alisabilmesi adina yakin yerlere koyun

Hilakyol

Yani biraz utangac yabani bir kediyse evde saklanmaya calisabilir. Dokunmayin oldugu yerden cikarmaya calismayin. O vikar eni sonu. Yerini onceden yapim gidip yer icer vs. Size zaten zamanla alisir hemen hatta sadece obu zorlamayin bir sey yaptirmaya yada sevmeye.