Kedi Ya Alisamazsa

Simdi herkes bunun gibi soru sormus ama benimde sormam gerek sutten kesilince tek gozlu yavru sahiplenicez bahcemizden 28 nisan dogumlu ama ne zaman tam sutten kesilir ve şimdi biraz küçük olduğu için gündüzleri eve alıyorum karnını doyuruyorum kardeşlerine göre çok küçük ve zayıf sutten kesilince aldığımızda da miyavlarmi acaba çakıl in(ilk kedim) annesi ölduğu icin 2 aylikken almistik onu bu yavruyu da 2 aylikken mi almaliyim. Babannem anne kedileri bayramdan sonra barinaga vericek taktı kafaya yaslandığı için bakamiyorum diyo kedi iki aylik oluversin diye bekletiyorum suanlik en büyük korkum alisamamasi ve miyavlamasi

6 CEVAP

ozozekinci

TEk gözü yok mu?? Yoksa soğuktan kapanmış mı? Arada eve almanız çok yanlış bir davranış çünkü anne kedi insan kokusunu herhangi bir yavruda aldığı an o yavruyu dışlar. Bu tür bilinçsiz hareketlerle yavrunun hayatını kaydırabilirsiniz. Kediler annenin sütü olduğu takdirde 8 haftaya kadar emmelidirler. Babaannenize de söyleyin barınak güllük gülistanlık yerler değil. Bıraksın hayvanlar sokaktan buldukları kadar beslensinler. Barınağa gönderip 1 hafta sonra ölümlerine yol açmasın. Bunlar bilinçsizce hareketler.

Kedi 52 günlük herhangi bir dışlama olmadı ayrıca anne kedi yavruyu getirdiğinde göz yoktu

Mariana

Ben sizin yaptıklarınızı pek anlamadım alıyorsunuz bırakıyorsunuz :/ kedinin gözünde sorun var belli ki veteriner görmeli eğer imkanınız yoksa sahiplendirme ilanı açın tedavisini üslenebilecek birileri çıkar.

Bu eski soru kediyi ben kendim sutten kesilince sahiplenicem babannem gondermiycek kedileri merak etmeyin kediyi eve almamin sebebi kardeslerinden kucuk oldugu icin ayriyeten evde doyuruyorum

Mariana

Peki gözleri için ne düşünüyorsunuz? Hastalık mı yoksa sonradan düzelicek birşey mi?

Veterinere gittik ilk gordugumuzde bi göz gitmiş dedi digerindede perde var ama görüyor