Kedimi Nasıl Yalnız Bırakabilirim

Blueepoint

Kedim 3 aylık önümüzdeki 20 gün içerisinde düğünüm var ve organizyon ve gelinlik bakmak adına şehir dışına gideceğim nişanlım 12 saat çalışıyor. Günlük 3 - 5 saat evde tek bıraktım ama ilk defa bu kadar çok yalnız kalacak. Bunalıma girmesinden korkuyorum. Tecrübeliler bir akıl verebilir mi

1 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Nişanlınız çalıştığı 12 saatin kalanını evde geçirecekse pek sorun olmaz, neticede 20 gün çok çok uzun bir süre değil. İşten eve geldiğinde yatana kadar kedinizle hakkıyla ilgilenecekse, onunla vakit geçirecekse, tuvaletini aksatmadan temizleyebilecekse, gece uyurken uyuduğu odaya giriş izni olacaksa idare edilebilir gibi geldi bana. Ama ben de yakın zamanda bir evlilik sürecinden geçtiğim için kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum, nişanlınızın da düğün hazırlıkları sebebiyle işten sonra bu hazırlıklara vakit ayıracak olması ve eve sadece uyumak için gelecek olması gibi bir durum söz konusuysa kediniz dediğiniz gibi bunalıma girebilir. Bu durumda en azından gündüzleri evinize gelip kedinizle ilgilenecek, güvendiğiniz birine anahtar verme yoluna gidebilirsiniz. Bizim balayı tatilimizde annem her gün gelip öğleden sonralarını bizim evimizde geçirmişti, hiç sıkıntı olmadı.

Bir ömür boyu mutluluklar ve bol patili günler dilerim. :)