Mama Yemiyor

ilker322

yorkshire bir. oglum var arkadasar
kuru. mama yi ancak kemik suyu feya knor bulyonun et suyu olanlari ile karistirirsam yiyor.
ama arlarda onuda yemiyor. dün 23.00 da yedi mamasini daha da yemedi sıcaklardan dicem aksam da yemiyor. hasta olucak diye korkuyorum
bu arada mama disinda ne veririsem yer et kofte vs.

4 CEVAP

burlo

mamayı yoğurtla ya da haşlanmış yumurtayla karıştırıp verebilirsiniz. bunu da yemezse yoğurt ve haşlanmış yumurtayı mamasız karıştırıp verin. belki mamasını yemek istemiyordur başka bir mama da deneyebilirsiniz. kemik suyu kaynatıp mamasına katabilirsiniz. aklıma gelen sağlıklı alternatifler bunlar.

ilker322

soruyu tam okumadan cevap verdiginiz icin tessekurler

burlo

okumadan derken ? evet kemik suyunu atlamışım zaten veriyormuşsunuz. mamasını yemeye yönlendirmeniz en mantıklı olan ve bunun için yoğurt yumurta önerdim. hayvanlar mamadan sıkılıyor mama değiştirin dedim kafama göre size tarif yaratamam. veterinerden köpek beslenmesi için öğrendiklerim yoğurt yumurta kemik suyuydu ve bunu da yazdım. alması gereken vitaminleri yağlı et ve köfteden alamaz. tutumunuzun böyle olduğunu bilseydim hiç yazmazdım.

burlo

bu arada aklıma gelmişken pirinçli toz bebek kaşık mamalarından alıp yapabilirsiniz ya da pirinç pilavını yoğurtlu verebilirsiniz. yazmayacaktım da yazık yavru aç kalmasın yer belki