Yavru Kedim Sürekli İshal

sansuar120

Merhaba

2 hafta önce sahiplendiğim yavru kedim süreli ishal oluyor. (Şu anda tam iki aylık) Veteriner kontrolünde antibiyotik ve probiyotik tedavilerini uygulandı ama sorunu devam ediyor. 2 doz iç parazit ve ilk karma aşıları da 4 gün önce yapıldı. Kuru mama alışkanlığı tam olarak kazanamadık. Hills, Royal Canin, N&D kitten mamalarını tüketmiyor. Prochoice marka yavru kedi mamasını yedirebiliyorum sadece. Az miktarda yaş mamaya kuru mama ilave ederek yedirebiliyorum onu da. Genel hareketliliği ve sıvı tüketimi konusunda bir sorunumuz yok. Diğer kardeşleri de ishal oldu ama veterinerin önerdiği benzer tedaviyle durumları normale döndü. İshal ve mama sorununu nasıl çözebilirim bir fikri olan var mı acaba ?

1 CEVAP

Ozlemkopuk

Bence yas mama vermeyin heleki şu sıcaklarda daha da ishal olabilir. Kuru mamaya alısacaktir bende de aynı sorun vardı ac kalınca yiyorlar kediler açlığa dayanamiyor:) ama ishal için çözüm bulamadiysaniz bence başka bir veteriner hekimle daha görüşün derim ishal ciddi rahatsızlık olabiliyor