Hipoalarjenik Mama Önerisi

Sudenur_g

Kedimde gıdadan kaynaklı alerjik dermatit var şuan Hills'in balıklı kısırlaştırılmış mamasını kullanıyoruz ve mamanın içeriğindeki birşey yine tetiklediği için derisinde kanamalı yaralar tüy dökülmesi ve kaşıntıları eksik olmuyor.Veteriner hekim sayesinde Hills'in Z/d sini kullandık ama pek etkili değildi ki kilogram fiyatına oranla o mamayı kullanmadık. Gerçekten var mı önerebileceğiniz etkili alerjik dermatit geçirebilecek hipoalarjenik mama öneriniz. Şimdiden teşekkürler.

7 CEVAP

Cemalchief

@sezgek tavuğa kedinizin alerjisi varsa hills ton balıklı mama ile nasil çözdünüz? İçeriğinde tavuk unu var

Sezgek

Biliyorum ama hills tavuklu da bile kaşınmasına rağmen hills ton balıklı ile kaşınmıyor virbac tan tutun acana nd dahil hepsini denedim virbac en çok kaşındıranlardan biri oldu ki virbacı öneren vet arkadaşım sözüne çok güvenirim çok bilgilidir ona güvenip aldım ama gerçi geçirmediği kedilerde var aklında olsun dedi satın aldığım vet ise akrabamın çalıştığı vetti yani sahte falan olduğunu düşünmüyorum ama ona rağmen daha çok kaşındı sonra biraz araştırınca kedilerde protein içeriği yüksek mamalarında egzama ve kaşıntıya neden olduğunu okudum ki nd acana beri çare bence bundan alerji yapıyordu sorunu hills ton balıklı ile çözdüm inşlh buna da ilerde sorun göstermez yani kedilerde alerji çok ama çok zor yaşayan bilir onun o haşine çaresiz kalmak durmadan yalanması senin onu rahat ettirememen gerçekten psikolojik olarak zor süreç benim doğru mamayı bulmam neredeyse bir buçuk yılımı aldı

Sezgek

Yani hills tavuklu şöyle denedim uzun süredir ton balıklı yiyiyordu bir şans vermek istedim belki hillsin formülasyonu itibari ile tolere edebiliyordur diye düşünüp ama tavuklu vermeye başladığım an yaralar ve kaşınma geri döndü ama çok şükür hills ton balıklı da kaşınma yok ilk maması da proplandı onda ne yazık ki aşırı şekilde tüy dökümü vardı bir de diğerleri kadar olamasa da kaş bölgesini kaşıyordu ama diğer mamalarda şiddetli bir şekilde tüm vücudunu yalıyor dişiyle kaşıyıp yaralar açıyordu ben bir de ekstra olarak deri ve tüy sağlığı destekleyici malt kullanıyorum gimcatin

Sezgek

Bir de evet cemalchef in dediği gibi hemen kaşınmıyor mesela brit care i ilk denediğimde tamam buldum oh kızım rahatladı dedim bir de üstüne kızım brit care yerken çok güzel su içiyordu hatta alışkanlık bile kaldı keşke brit care yiyebilseydi ama bir bir buçuk ay sonra yine kaşınmaya başladı dolayısıyla mamayı en az bir iki ay deneyimlemek gerekiyor öyle olunca da süreç bir bir buçuk yıla dayanıyor gerçekten zor bir deneyim

Sezgek

Alerji işi inanılmaz zor bir durum mesela ben tam aksine alerji meselesini hills ton balıklı ile çözmüştüm mama konusu biraz deneme yanılma ne yazık ki her hayvanın alerjisi farklı şeye oluyor bizimkinin tavuğa var mesela ayrıca protein içeriği yüksek mamalarda iyi gelmiyor soru cevap kısmında filtreye alerji yazarak aratırsanız bir çok başlık bulabilirisiniz bu konunun detaylı anlatıldığı

Cemalchief

Çeşitli markaların alerjenik mamaları var açıkcası, Virbac,Rc,Brit,Unique bunları deneyebilirsiniz. Ayrıca virbac aldınız diyelim sonucunu 1 ayda falan görürsünüz. Eski mamanızdaki alerjen gıda hemen vucuttan atılmaz bunuda unutmayın lütfen

Ahudr

Eger hills zd ile gecmediyse tahil alerjisi vardır neye alerjisi oldugu net belli mi ? Suan piyasada kanatli soya ve tahil alerjisi olan kediler icin tek alternatif natures variety somonlu ve bravery morina balikli gibi gorunuyor.Ayrica sezgek hakkaten tavuk alerjisini nasil çözdünüz hills ile hala devam ediyor mu hills yemeye o mamanin her cesitinde tavuk mevcut eğer iyi geliyorsa benim kedime de deneyeyim hemen