Kedilerimizin Serinlemesi İçin Alternatifler Neler?

Miusova

Selamlar!

Malum sıcaklar aniden bastırdı kedilerimiz evde yavaştan bunalmaya, taş fayansların üstünde bir sağa bir sola dönmeye başladı 🤦🏼‍♀️ Onları serinletmek, biraz olsun rahatlatmak için sağlıklı bir önerisi olan var mı? Geçen internette matın içine konulan soğutucu jellere rastladım fakat yorumlarından hiç hoşlanmadım. Kedilerin derisinde mantara sebep oluyormuş. Yıkamak ve tüylerini traş etmekte hem yanlış hem sağlıksız. Alternatif önerisi olanları yorumlara bekliyorum, sevgiler 🌸

6 CEVAP

ventricosa

Ben direkt çıkarır çıkarmaz yedirmedim birkaç dakika dışarda durdu ama hala katı formdayken yedirdim çok severek yedi ve herhangi bir problem yaşamadık belki çok soğukken yapıyor olabilir

SevimliCadi

Taze su bulundurma ve her gün tarama dışında bizimkilerin üstünü arada sırada nemli bir bezle hafifçe siliyorum ben. Bayağı ferahlıyorlar bence. Bir de güneş vuracağı zaman salonun panjurlarını indiriyorum ama pencereler açık kalıyor. Bol gölgeli ve esintili bir yer oluyor salon.

ventricosa

Ödül mamasından dondurma yapabilirsiniz serin serin yemeyi seviyorlar. Ortadan ikiye kesip çubuk koyup dondurucuya atın 2-3 saat sonra çıkarın benim kedim çok seviyor

@ventricosa bunu internette görmüştüm ve hoşuma gitmişti deneyecektim sonra petlebi de bir yorum da şey yazıyordu
Bu ishalaneden olabiliyor soğuk su ya da bu tarz şeyler vermeyin gibisinden
Siz böyle bir şeyle karşılaştınız mı

Coconutbey

Ben cok bunaldıklarını farkedersem elimi hafif ıslatıp kafasından sırta doğru sürüyorum biraz iyi geliyor bence. Onun dışında zaten vantilatör kullanıyorum evde gelip genelde onun karşısında uzanıyorlar. Camlar sürekli açık (kedi filesi var tabiki) evde klima varsa o da ise yarıyor ama tabi birden de cok soğutmayın üşütmesinler 😊 bazen sularına buz atıyorum o da serinletiyor iyi oluyor bir de ben yere 1 tane buz parçası atıyorum patileriyle oynarken serinliyorlar o da etkili ☺️

Serinletici mat