Kedim Çok Uyuyor

Merhaba arkadaşlar
Kedimi geçen hafta cuma günü kısırlaştırdım bugün tam 1 hafta oldu
İştah tuvalet konusunda bir sıkıntımız yok ama kedim eve geldiğinden beri bizimle oynamıyor kendi kendine de oynamıyor
Kısırlaştırma önceside zaten tek başına oynayan bir kedi değildi bizimle oynardı hep
Ama işlemden sonra iyice yatmaya başladı
Bu bir haftalık süreçte testislerini yalayarak tahriş ettiği için boyunluk takıldı ve bir haftada çok kez veteriner e gitmek zoruda kaldığımız için biraz streste oldu
Acaba durgunluğunun kaynağı bunlar olabilir mi
Ya da havalar çok ısındığı için oynamaya mecali mi yok bilemiyorum
Bu durum hakkında bilgisi olan aydınlatırsa çok sevinirim

5 CEVAP

Ozlemkopuk

Kediler zaten günün bir çoğunu uyuyarak geçirirler yapacak bisey bulamadıklarında uyumayı tercih eder. Stres kaynaklı da uyuması son derece normal. Bence bu sıcaklarda oynatmaya da çok çalışmayın ekstra sicaklamamasi için kendi haline bırakın derim:)

AhsenAise

Sıcaklar etkilemiş olabilir,aynı zamanda operasyon geçirmiş ki kedi gibi narin ruhlu bir canlı bundan olumsuz etkilenir , elbette geçici bir süreliğine, sürekli sevgi gösterin, eskisinden bir tık daha fazla,tüylerini serin su ile silin ( ameliyat yerine yakın olmayacak şekilde) evin en serin odasinda kalsın
Sıcaklara alışınca ameliyat psikolojisini atlatinca eski kediniz olacak yine

Çok teşekkür ederim cevabınız için
Devamlı okşuyorum kaşıyamadığı yerleri kaşıyorum elimi ıslatıp vücuduna sürüp tarağı ile tarıyorum
Umarım en kısa zamanda eski neşesi gelir

Eskiden de zaten günün çoğunda normal olarak uyumayı tercih ederdi ama sırf 2-3 saat bizimle takılırdı
Şimdi sadece camın önüne kuş gelirse ona pusu kuruyor ya da evde sinek görürse hareketleniyor o kadar
Cevabınız için teşekkür ederim

Coconutbey

Operasyon onu sersemletmiş olabilir bir de kısırlaştıktan sonra haliyle eskisine göre durgunlaşıyorlar yaramazlıkları cok olmuyor benim kedim öyle oldu mesela