Kedim Sıcaklar Yüzünden Yemek Yemiyor Olabilir Mi?

Elycl

Kedim sabahtan beri yemek yemiyor sizce sıcaklar yüzünden olabilir mi? Yarın da yememeye devam ederse veterinere götüreceğim ama bu havalarda kedisi ile aynı sorunu yaşayan var mı merak ediyorum

7 CEVAP

Benim kedim de son 1 haftadır yemeği bir tık azalttı ve uykuyu arttırdı ve oyun oynamayı bıraktı
Aklıma sıcaklardan ya da yeni kısırlaştırmamdan ötürü bunlar olabileceği geldi

AhsenAise

Bayram için koyun getiren abi de söyledi tüm koyunları sıcaktan etkilendiği için iştahsız ve halsizmis veteriner çağırmış normal olduğunu ,serin ve temiz sularinin sürekli hazır olması gerektiğini söylemiş ,bizim kedimiz de havalar ısındıktan sonra iştahsız en sevdiği haşlanmış tavuktan bile azıcık tüketiyor
Ellerinizi soğuk su ile ıslatıp tüylerini , başını,pati yastiklarini serinletin gün içinde defalarca,suyu daima serin olsun ( soğuk değil serin ) endiselenmeyiniz
Saksılara su doktugumde gidip saksının içinde yatıyor,sizinki de benzer şeyler yaşıyorsa sıcaklardan

Coconutbey

Benim kedilerim de eskiye nazaran daha az yiyor birkaç gündür akşam saatinde daha cok yiyorlar ya da sabah erken saatte çünkü o saatler bir tık serin diye sanırım. Siz de gözlemleyin hiç yemiyorsa vet hekime danışın derim. Ama malesef bizleri etkilediği gibi patili dostlarımızı da bu sicaklar cok etkiliyor

Elycl

Evet benim kedim de yakın zamanda bir operasyon geçirdi ve boyunluk takıyor o yüzden de keyifsiz olabilir diye düşündüm takip edeceğim bakalım yine de

Cennet29

Benim kedimde 3 gündür iştahsız kuru mamasını düzgün yemiyo bende yaş mama takviyesi yapıyorum ona dayanamıyo. Malesef sıcaklar hepimizi kavurdu. Kapılarımıza sokaktaki canlar için su koymayı ihmal etmeyelim 🙏

mikcash

bu durum kediden kediye değişebilir. bizimki yememezlik yapmıyor fakat yaz aylarında bir tık azaltıyor. veterinerimiz sıcaktan bunaldıkları için azaltabilirler gayet normal bi durum demişti. sizinki de böyleyse sorun yok fakat mamadan tamamen kesildiyse veya hayatta kalacağı kadarını yiyorsa mutlaka veterinere götürün. hemen götüremeyecek durumdaysanız da kediye serin, gölgeli ve ferah bi alan yaratın.

Baykusbey

Bizimki de öyle gündüz full uyuyo yemek pek yemiyo akşam hareketleniyo yiyor sıcaklardan böyle oluyor büyük ihtimal