Yavru Kedimi Kapalı Tuvalete Nasıl Alıştırabilirim?

2 aylık yavru kedim var acık tuvalete yapabiliyor ama kapalı tuvalete giremiyor nasıl öğretibilirim

2 CEVAP

Poki

Genelde kapalı tuvaletlerin açma yeri ikilidir, ilk kısım şeffaf olan diğeri de yarım üstten açılan, açabildiğiniz kadar açın öyle girmesini bekleyin yavaş yavaş alışacaktır zaten, bence daha çok küçük olduğundan dolayı kapısından girip çıkması zor olabiliyor açamıyorlar, genelde onu açık bırakmanızı tavsiye ederim. Diyelim ki içeri girdi açamazsa içeride kalma riski var dışarıdan açamazsa dışarı yapma olasılığı var tuvaletini ve bir dezavantajı da içeride kapalı da kum çok tozutuyor, ciğerleri için tehlikeli. ek bir tavsiye daha; kokusuz kum kullanmanız.

Coconutbey

Evet kapalı tuvaletin kapı kısmını çıkarın bir de siz arada götürün onu oraya içeri girsin çıksın o şekilde alışır bence