Kısır Kedi Mama Önerisi

furkarik

Anket

Proplan
(3 oy)
Nd
(5 oy)
diğer
(6 oy)
Toplam (14 oy)

Kedimizi yeni kısırlaştırdık eski maması bitti. kısır kediler için mama alacağız. İkisi arasında kaldım hangisini alayım ? Tüy dökümü için hangisini önerirsiniz ? Varsa başka önerilerinizi de alabilirim.

6 CEVAP

Miusova

Ben Proplanın +1 Kısırlaştırılmış Somonlu Kedi Mamasını kullanıyorum. Piyasa da çok daha iyi mamalar var tabii ki ama Proplan fiyatına göre güzel bir mama, ne yazık ki diğer mamalar biraz cep yakıyor :) içeriğinde ki omega-3 yağ asitleri sayesinde deri ve tüy sağlığını, eklem fonkisyonlarını, genel bağışıklık sistemi için faydalı hale getiriyor. Ben mama seçerken balık yağı içeriği olmasına dikkat ediyorum açıkçası.

KedicikUzum

Hills kullanıyoruz biz, tüy dökümü için biofeline plus b vitamini damla şeklinde var kullanabilirsiniz

KedicikUzum

Nd alacaksaniz da bu türünü almayın kuzulu çünkü, balıklı alın mumkunse. Benim kız tavuk delisi olduğu için tavuklu hills alıyorum gerçi 😹

blue_hpood

bütçeniz nedir? bu ikisi arasında elbette nd derim ama acana veya orijen tavsiye ederim. bir de mama alırken içeriğine mutlaka bakın, taze veya kurutulmuş et oranı nedir? bütçenizin yettiği yüksek et oranlı mamayı alın.

Ahudr

Eski mamaniz bittiyse ufak bir miktar tekrar alin pat diye kisir mamaya gecis yaparsaniz sindirim sistemini bozarsiniz 1 2 hafta kademeli olarak gecis yapin mutlaka

Aleynaa111

Bütçeniz ne bilmiyorum ama ben orijen guardion 8 kullanıyorum kilosu sabit ve longhair olmasına rağmen tüy dökümü çok az iyi geldiğini düşünüyorum