Mama Değişikliği Tüy Dökmeye Sebep Olur Mu?

Problan’dan Hills’ e geçtim ve bir haftadır ikisini karıştırıp verdim. Ama kedim inanılmaz tüy dökmeye başladı normalde bu kadar asla dökmezdi. Acaba mama değişikliği yüzünden mi ne kadar sürer bu süreç ? Ya da Hills yaramamış olabilir mi?

3 CEVAP

Sezgek

Açıkçası mama değişimi tüy sağlığını çok etkiler ama proplan kullandığım mamalar arasında en çok tüy döken mamaydı şu an hills ton balıklı kullanıyorum onda o kadar dökülme yok mevsim geçişi dökümünü henüz tamamlamadılar her ne kadar mayısa göre daha az dökse de bizimki hala tüy döküyor bence biraz daha devam der mevsim geçişi kürk değişimi

Hmm, anladım. Peki çook teşekkür ederim :) belki de benimki tüy dökme mevsimine yeni başlamıştır çünkü havalar serindi birden ısındı o da bu döneme denk geldi

Ahudr

Kesinlikle hills cok fazla tuy dokturuyor benim kedilerimde de hangi cesitini kullandiysak öbek öbek tüy dokülme sorunu oluyor