Kediler Neden Kum Yer?

Minkttee

Kedim kum yiyiyor neden acaba?

4 CEVAP

dilo61

Muhtemelen mamasından yeterli besin alamıyordur. Özellikle vitaminler eksik kalıyor olabilir. Hangi mamayı kullanıyorsunuz?

Fakat şunu da düşünün, eğer kediniz yavru ise meraklı olup her şeyi denemek de isteyebiliyorlar, keşfetmeye çalışıyorlar. Ama elbette dikkatli olmanızda fayda var. Parazit vs. olabilir.

Poki

Evet diğer arkadaşın da söylediği gibi eğer yavruysa sürekli ağızlarına bir şey atıyorlar denemeye çalışıyorlar her şeyi o da bazen çok tehlikeli sonuçlar doğurabiliyor dikkat edin eğer değilse Pika sendromu diye geçiyor; vitamin/mineral eksikliğinden olabiliyor, veterinerinize danışmanız en iyisi. Belki vitamin takviyesi verebilir

blue_hpood

muhakkak veterinere danışın, bir de çam peletine geçmenizi öneririm, yemesinde hiçbir sakınca olmayacaktır.

Minkttee

Yavru değil.Bu aralar kilo aldığı için diyet mamaya geçtim 3 aydır onlamı alakalı bilmiyorum bir kere daha böyle kilo almıştı ama o zaman royal canin diyet mamasına geçmiştim sanırım onunla alakalı.
Şuan kullandığım hills diyet mama.