Yeni Bir Eve Taşınıldığında Kedinin Alışma Süreci

Neslişah

Yeni bir eve taşındık. Bu 3. evi olacak. Ama hiçbir taşınmada vermediği kadar saldırgan tepkiler veriyor. Bugün 4. gününde biraz daha sakinleşti ama hala çok tedirgin, bizimle oyun oynamıyor, kendisini sevdirmiyor. Balkon camında bir başka bir kedi gördü bu da saldırganlığını artırdı. Alışması ve bize tekrar güvenmesi için neler yapmalıyız?

3 CEVAP

AhsenAise

Sizinle ilgili değil,mekan değişikliği kedileri huzursuz eder lakin daha önceki tasinmanizda olmadıysa ,etrafta başka kedilerin olması onu huzursuz etmiştir,ileride de onlarla olmak adına kaçmaya çalışabilir,dışarıdaki kedileri gormesini engelleme şansınız varsa bunu yapınız

Neslişah

Teşekkür ederim cevabınız için :)

Neslişah

Bugün biraz daha sakinleşti sabah da yanıma gelip kendisini sevdirdi :)