Kedimin Patisinde Geçmeyen Yara

Liligummm

Kedimin patisinde bir aydır bu yara var veterinere gittik bı yaramazlik yaparken olduğunu söyledi.therawet derma cream kullanıyoruz ama geçmiyor.crstal speryde var ama çözüm bulamadık.bu nasıl geçecek

8 CEVAP

AhsenAise

İyileşene değin kum kullanmayınız,bu süreçte pelet kullanın ki yarasına zımpara etkisi oluyor kumun

Sarı kantoron yağı uygulayın biz bu sorunu Sarı kantoron yağı ile çözdük

Liligummm

Onuda deneyeceğim bu durum neden oluyor anlamış değilim şimdide çenesinde yara çıktı

oykuyildiz

eozinofilik plak-granülom araştırın lütfen .
havaların ısınmasıyla daha çok olur .
zemine sirke kullanılmalı ya da arap sabunu. maması alerjik gıdalar içermemeli.
crsytalin sıkın buralara bir süre sonra alerji durularına dikkat edince geçiyor zaten .
kaşıyorsa zyrtec şurup içirebilirsiniz akşamları. iltihaplı yaptıysa thiocilline yara yapmadıysa başına koruyucu geçirip dermovate krem . ağzındakini yalayacağı içinde kenacort sürebilirsin . senelerdir var bizde ben kendim tedavi ediyorum artık kortizon aldırmıyorum vucuduna kortizonu sadece dermovate krem içeriyor onuda yalatmıyorum 3 saat tutup sonra o bölgeyi siliyoruz

oykuyildiz

bu arada bu durumları olan kedilerde mama su kabı plastik olmamalı ve kumu da bentonit olmamalı . yılların tecrübesiyim artık sadece tavsiye veriyorum geçmiş olsun

oykuyildiz

birde vedanın alerjik tableti var onu da kullanıyorum gündüzleri ben

Liligummm

Cam mama su kabı var krem surmeye izin vermiyor sürdüğümüz dede yalıyor tutamiyoruz yalamamasi için ne yapmalıyız.bugun daha kötü durumda ayağı

blue_hpood

başlık takmalısınız mutlaka