Yavru Kedilerde Neden Tenya Oluşur?

Hafsalia

Hayvanlara hiç çiğ yiyecek vermedik işlenmiş gıda yedirmedik sadece kuru mama ve yaş mama birde Anne sütü ile beslenirler ama yinede tenha oluştu bu neden oldu acaba?

3 CEVAP

aslihan_e

Anne karnında geçer ve bir pire olsa bile oluşur. Bir de sinek vs görünce yiyorlar.

ilaydacakir

Eğer 6 haftalığı falan geçtiyse iç dış parazit yapılabiliyor diye biliyorum direkt yaptırın bence 🥲

Emirrckr

Anne kedi de varsa daha karnında bulaşıyor zaten.
Yoksa bile emerken sütünden veya sokak ortamındaysalar bir pireyle dahi tenya bulaştırılır.
Hadi yine olmadı diyelim,bir sinek yakaladı yedi veya anneleri yedi yine bebeklere de geçer.
O yüzden iç parazitlerden korunmanın tek yolu aşı..