Hangisi???

Kedim için hangi tip çanta daha rahat sizce yardımcı olur musunuz

9 CEVAP

dollfacepersian

İkincisi kesinlikle olmaz bence. Kafası dışarıda kalacak içeriği sokamayacağı şekilde dizayn edilmiş. Bu kediyi güvensizlik hissedeceği ve strese sokacak bir şey bence. İlki çok daha iyi fakat bu çantada anlamadığım bir kısım var kedinin içeride oturabileceği kadar bir alan var mı yoksa kedi ayakta mi durabililir tam anlayamadım. Bu çok önemli bence çünkü kedi içinde rahatça hareket edip korktuğunda oturup kendini saklayabilmeli bence. Benim oğlumda kullandığım taşıma çantası şu
https://www.*************.com/imac-linus-cabrio-kahverengi-kedi-ve-kopek-tasima-cantasi-u-10918

Gayet geniş havadar , sağlam ve güvenli ve benim için en önemli artılarından biri üstten açılabilmesi,bu şekilde kedimi veterinere giderken çok daha rahat çantasına koyabiliyorum ve veterinerde de çıkarması çok daha kolay oluyor. Tavsiye ederim

Gul36

Biz şanslıyız demek ki aman maşallah diyeyim. Bu kapsül çantaya bayılıyor benimki. Gezmeyi çok sevdiğinden herhalde. :D İlk çantamız kafes türüydü, eğer araç olmazsa onunla yolculuk zor oluyor. Sonra bu ilk fotoğraftaki kapsül çantalardan aldım, artık neredeyse çantadan çıkmayacak. :D Veterinere giderken kafes çantaya sokmak zorlu bir macera oluyordu ama kapsül çantaya hiç ses çıkarmadan giriyor. Sırt çantası olduğu için takıyorum çıkıyorum ben de. Yürüyerek gidiyoruz veterinere. Bunun dışında yürüyüşlere de çıkıyoruz, etrafa bakınarak gezmeye bayılıyor. Eğer bir tehdit hissederse de camdan çekilip alt kısımdaki fileden izliyor etrafı. Hatta dün şehir dışı yolculuğuna çıkarken de bu sefer onu alalım dedi annem, ben de tereddüt etsem de kabul ettim ama yolculuğun büyük kısmında, fermuarını açık bıraktığım çantanın içinde büzülüp uyudu. :)) Genel olarak memnunum ben yani @dollfacepersian. Bazen oturup öndeki camdan bakıyor (o zaman sokaktaki herkes "aa kedi mi tavşan mı o?" diye soruyor :D ) , gürültü falan duyarsa da hemen eğilip yatıyor.

ursaminor

@Zurtikvesbl

Bazı sitelerde çok pahalı. Biz *******tan aldık uygun fiyata. Hala en uygun orada sanırım:
https://www.*******.com.tr/catit-cabrio-tasima-kutusu

@Gul36

Bak kanıma girme :D Alırım ve sonra bakkala giderken bile çıkartırım o çantada Fıstık Hanımı :D

Kjw

Benim çantam aşağıdaki modelden ve çok memnunum,kedim içinde gayet rahat isterse dışarıyı izliyor ön camdan isterse yatıp,yandaki filelerden bakıyor...Ama asla ses etmiyor ağlamıyor,otobüs metro vs çok rahat yolculuk yapıyoruz,yandaki fermuarı açıyorum,cama yapışıp dışarı bakıyor,ona baktığım ve dokunduğum sürece toplum içinde sesi çıkmıyor hiç....İçinde kedi olduğunu görenler şaşırıyor nasıl böyle sessiz diye...Fakat rahatsız olduğum konu insanlarımızın bakıp bakıp gülmeleri,gerizekalı ne var çok mi komik yani...

Ana kucağı tarzı şeyler bence çok rahatsız bende almayı düşündüm ama vazgeçtim,görseldeki modelde kedi top gibi rahatsız şekilde oturmak zorunda kalıyor...Ürünün sabit bir formuda yok,bildiğin düz çanta ağırlık gelince aşağı çekip büzülüyor...Ama benim çantanın tabanı düz yatma alanı var ve içi gayet geniş,hem sırtınızda hemde ön taraftan takarak kullanabilirsiniz...Ben hep öne takıyorum,camdan bakınca kedim beni görüyor rahatlıyor...

https://tr.**********.com/item/Space-Pet-Backpack-with-window-Pet-Carrier-Two-Covers-Astronaut-Capsule-Leathe-PU-Backpack-Dog-Cat/32809705189.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d76hQka

Elifoo

@dollfacepersian hayir kedinin oturacagi bir alan yok o cantada. Baska bir soruya daha ayni seyi yazmistim cok rahatsiz oluyorlar bu cantada. Iki buklum geziyorlar resmen. Ikisini de tavsiye etmiyorum. Benim kullandigim ilk resimdekiydi, iki kere falan kullanabildim onda da resmen ciglik cigliga yapildi tum yolculuklar..

ursaminor

Bu çantalarla ilgili olarak size önerim nasıl göründüğüne değil, işlevselliğine bakmanız. Üstten açılabilen cabrio çantalar veteriner gezileri için en iyileri. Önden açıldığında dibine siniyorlar ve çıkarması zor oluyor. Geniş bir çanta alırsanız hatta içinden çıkarmaya hiç gerek bile kalmıyor. Bizim veteriner ziyaretimiz meşakkatli oluyor. Eldivenler, havlular filan :D O yüzden en rahatı çantanın üstten kapaklarını açmak ve aşısı dahil her işlemi çantanın içinde yapmak. Kendi kokusu olduğundan çok strese de girmiyor. Üstelik hastalık bulaşacak bilmem ne korkusu da minimuma iniyor. Bir yanı veya kapağı şeffaf olanları tavsiye ederim. Arabada filan etrafı izlemeyi çok seviyorlar (en azından bizim kız seviyor). Bizim çanta şundan:

Üstten açıldığında şöyle rahat ve geniş oluyor:

Gul36

Hhaha ben yapıyorum onu açıkçası, @ursaminor :D Hava iyi oldukça bakkala, markete, yürüyüşe beraber çıkıyoruz hep. Eğer kediniz gezmeyi seven ve kapalı&küçük alanda ses çıkarmayan bir kediyse bu çanta dünyanın en güzel ve rahat şeyi diyebilirim. Düşünmeden alırdım ben olsam. :P

@kjw , Bize de herkes bakıyor sokakta, öyle böyle değil. :D Markete giriyoruz mesela, tüm çalışanlar birbirini dürtüp peşimize takılıyor. Geçen de küçük bir çocuk arkamdan koşturdu "Kız, kız, sen deli misin" diye bağırarak. :D Ama ben rahatsız olmuyorum, aksine hoşuma gidiyor böyle şeyler. :d Bu arada sizin çanta da iyiymiş, bizimkinden biraz daha geniş sanırım.

Zurtikvesbl

Ursaminor bu çantayı nereden alabiliriz acaba çok kullanışlı ve rahat görünüyor.

Arkadaslar kolumda problem oldu için sırttan yada anakucağı tarzı bişry istiyorum :)