Karma Ası Zamanı

Simba9293

Merhabalar öncelikle kedime karma aşılarını yaptırdım ancak veterinerim arasinda 15 gün olmasını söylediği halde ben yogun is tempomdan oturu veterinerin açık saatlerine yetisemedim ve 20 güne sarktı aşıların arası bazı yerlerde 21 gün bazı yerlerde ise 10 gün olmali diyor arada sizce aşıyı tekrar yaptırmalı miyim

3 CEVAP

ilaydacakir

Bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. O verilen süre, aşılar birbirlerine çok yakın olursa ağır gelebilir ya da yan etkiler artabilir diye bence çükü özellikle lösemi aşısı gerçekten ağır bi aşı

ssedef28

merhaba aşıların günleri önemli eğer 15. gün dediyse 15. gün yapılması gerekir aşının etkisini tam sağlaması için 20 gün sonra yapılırsa koruyuculuğu azalıyordur. özellikle karma aşı 1.den sonra 2.si tam gününde yapılmalıdır

Simba9293

Veterinerim herhangi bi şey söylemedi tekrar yaptırmam gibi ama benim için rahat etmedi o zaman tekrar yaptıracağım teşekkür ederim cevaplarınız için