Nd Somonludan Virbac Somonluya Geçiş

Mayask

Merhabalar, ND somonlu mama kullanıyoruz ama aşırı tüy dökümü arttı bu yüzden veterinerimize sordugumuzda virbac önerdi araştırmalarım sonucu en iyi mama olduğunu öğrendim. ND bitmek üzereyken virbacla karıştırdım fakat kedim virbac’ı cok sevmedi gibi çok acıkınca gidip 1-2 tıkırdıyor bırakıyor.. belki faydası olur diye yaş mamayla azıcık karıştırdım onuda nazlana nazlana ayıklaya ayıklaya yiyor.. Zamanla alışır mı yoksa uğraşmaya gerek yok mu ? Bilen var mı acaba ?

5 CEVAP

Mayask

Haklısınız, teşekkür ederim.

Mayask

Kedim 1 yaşında dişi, ND somonlu kullanıyorduk, virbac somonluya geçtik.. bütün virbaclar tedavi amaçlı kullanılmıyor. Normal mamasıda var. Zaten hepsinin üzerinde ne için kullanıldığı detaylı yazıyor örneğin, dermotoloji, hypoallergy vs neyseki normale döndü sıcaklardan sanırım gündüz çok fazla mama yemiyor, akşam gayet normal yiyor

blue_hpood

kedinizin önüne yemeği koyun ve çekilin, o öğünü yemediğinde kaldırın ve sonraki öğünde tekrar deneyin. gün içerisinde mutlaka enerjisini attırın ve yorun. sevmediği için mama değişikliğine gitmeyin, kedi sevmediği için mama değiştirilmez. emin olun hiçbirini sevmezse kafayı yersiniz:) bir de iki mamada da kurutulmuş et var. fırsatınız varsa orijen öneririm.

ssedef28

ben de acanaya geçtiğimde kedim nazlanarak az yiyordu birkaç güne alışınca eskisi gibi yemeye başlamıştı. arkadaşın söylediği gibi kedinizi oynatıp biraz yorulmasını sağlayın acıkıp daha fazla yiyecektir

Tolga_yay26

ND nin hangi çeşidini kullanıyorsunuz kediniz kaç yaşında keşke bunlarıda belirtseydiniz virbac tedavi amaçlı kullanılan bir mama diye biliyorum istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz bir mama değil buda sizi sadece o mamayı satan veterinere bağlı kalmanıza sebep olur NDnin hangi çeşidini kullandığını kedinin yaşını söylerseniz ona göre önerim olacak kedi maması tüy dökimünü azaltmaz diyenlere inanmayın doğru mama azaltıyor