Kedim Kuru Mama Yemiyor

Leylo

9 aylık kısır dişi kedim kuru mama yemiyor pet shop gibi oldum :( yaş mama vermezsem aç kalacak diye kıyamıyorum önerisi olan varsa çok sevinirim:)

4 CEVAP

dilo61

Acaba hangi mamayı kullanıyorsunuz? Yemiyorsa beğenmemiş olabilir, biliyorsunuz kediler çok seçicidir.
Sadece yaş mama ile beslenmesi veya sadece kuru mama ile beslenmesi sağlıklı değil.
Öncelikle markayı değiştirmek ile işe başlayın derim. Bazı kedilerde bazen uzun sürebiliyor onun için en iyi mamayı bulabilmek için.
Birde yeni mi başladı yememeye, sıcaklar da etkiliyor olabilir.

blue_hpood

gün boyu enerjisini attırdıktan sonra mama kabını önüne bırakıp yemezse yarım saat içerisinde kaldırın, bu günde atıyorum üç öğün veriyorsanız üç öğün tekrarlayın. muhtemelen akşama kadar dayanamaz:) kediler her yemediğinde önüne her çeşit mama sermeyin, önünü alamazsınız.

Leylo

Nd ,orijen,acana,brit,royal canin,virbac ,hills elimdeki mamalar:)pet shop gibiyim sırf yesin diye aldım keçi yemiyor❤️

blue_hpood

sadece yaş mamayla da besleyebilirsiniz, ben bütçeniz yetmediği için söyledim bu arada:) ömür boyu schesir, nd, acana yese hiçbir şey olmaz:) kuru mama dediğimiz şey kraker en nihayetinde. ayrıca bu kadar mama sunmak hiç iyi değil, hayvan hiçbiri yemezse uğraşırsınız demiştim yukarıda birine:D