Kedilerde Sarkık Karın

dilo61

Merhaba,

kedilerde sarkık karın olması normal midir? İlkel kese diye geçiyor sanırım ve kedilerde bulunması doğal diyorlar. Merak ettiğim için sormak istedim.

2 CEVAP

BLCNuray

Merhabalar eğer kediniz kısırsa normal diye biliyorum.Ben kedimi kısırlaştırdıktan sonra onun da karın sarkması oldu.

buusracikk

Merhaba, benim dişi kedimde de doğuştan var karnındaki sarkıklık ve dediğiniz gibi ilkel kese olarak biliniyor sorun teşkil etmiyor. Eğer kediniz kısırsa karın bölgesinde yağlanma da olabiliyor. Erkek kedimi 6 aylıkken kısırlaştırdım kısırlaştırdıktan sonra sarkıklık onda da olmaya başladı daha sonra toka yuttuğu için bağırsak ameliyatı olmuştu veterinerimiz karnını açtığında çok yağlı olduğunu söylemişti. Her iki durum da olabilir kısır kedilerde obezite oluyor maalesef ne kadar önlemini alsam da erkek kedim 3 yaşında ve 7 kilo şuan