Sakinleştirici

blue_hpood

arkadaşlar 18'inde kedimle ortalama 8-9 saatlik seyahatimiz olacak, 4 saat uçak, 4 saat otobüs şeklinde.. daha önceki uçak seyahatimizde aşırı derecede agresifleşip kaçmaya çalışmıştı ve çok zorluk yaşatmıştı. bu kez elbette daha tebrübeliyim ve birkaç önlemimiz var fakat bu süreçte bir de bitkisel sakinleştirici arıyorum. önümüzdeki günlerden seyahat tarihine kadar kullanmayı düşünüyorum. şu dört markada kararsız kaldım: dr animal relax, veda kot bayoun, vetexpert kalm vet, pet labs.. bunlardan birini kullanıp deneyimleyen var mı? bilgisi tecrübesi olan varsa lütfen dönüş yapabilir mi, bu konuda pek bilgiye ulaşamadım?

12 CEVAP

ssedef28

merhaba biz de bayramda taşınacağız yol 8-9 saat sürüyor ben de sakinleştirici araştırıyordum birkaç gündür biofeline relax paste aldım. işe yarar mı sakinleştirir mi bilmiyorum ama en temiz doğal içeriği olan oydu

blue_hpood

merhaba, evet yorumunuza bakmıştım önceki sorudan da, o içeriği veterinere gösterdim, markayı pek tercih etmediğini söyledi. bu kadar üründen birini bile kullanıp yorum yazıp bilgilendirecek yok, çok stresliyim.. umarım sizin yolculuğunuz da güzel geçer

KedicikUzum

Aslında veterineriniz ilgilenmiyor mu bu durumla ona danissaniz güçlü bir sakinleştirici verebilir

blue_hpood

veterinerim dr. animal relax önerdi ama ben yukarıdaki dört marka arasında kararsız kaldım ve deneyen varsa diye fikir almak istiyorum. sedapet asla vermem, çok ciddi yan etkileri olduğunu okudum ve yorumları hiç iyi değil, ölüme kadar götürebiliyormuş ve kedi eğer ki fenalaşırsa ilaç etkisinde olduğundan hiçbir şey anlaşılamıyormuş.. bu riske giremem. aşırı agresif bir kedi, geçen sefer yolculukta çok bunalmıştı, bu sefer birkaç önlem aldım ama bir de bitkisel bir sakinleştirici denemek istiyorum çünkü şöyle söyleyeyim, çantadan çıkarmam gereken yerde kafayı yiyip kaçmaya çalışmıştı, tutmaya çalışan herkese saldırmıştı, iki hafta boyunca ellerimi düzgün kullanamadım, siz düşünün. bu kez uçak için olan çantasıyla değil büyük kutusuyla götürmeye karar verdim, diğerinde daralıyor. ayrıca üzerini örteceğim muhakkak. geçiş noktasında da diğer çantaya alacağım üstü kapalı şekilde. böylece kucağıma da almamış olacağım, ortalığı da görmeyecek. elbette o gece uyutmamayı da düşünüyorum. bir de ekstra olarak bitkisel sakinleştirici gerek.. kimseden tecrübe almazsam dr. animal relax alacağım. yorumunuz için teşekkür ederim, sizin de sedapet kullanmamanızı öneririm.

KedicikUzum

AA uyardığiniz için teşekkür ederim hiç bilmiyordum ama gerçekten kedi gittikçe felç gibi olmuştu yuruyemiyordu arka ayakları seyiriyordu. Veteriner normal demişti.Sadece 1 kere kullandım Bir daha da kullanmam teşekkür ederim

blue_hpood

KedicikUzum tabii, oldukça risklidir ve kullanımı hekim gözetiminde olmalı, yolculukta aşırı stres olan veya agresifleşen kedilerin bile kullanmasını önermem, en fazla bitkisel sakinleştirici öneririm. kendim de kullanmam, yorumlarına bakabilirsiniz internette🙏🏻

MelisRose

ben daha önce köpeğim için dollvet-relaxidoll kullanıyoum. fakat sizin istediğiniz gibi bir ürün mü bilemem. çünkü bu ilaç yolculuk gibi aşırı stres altında bulunacağı konumlarda kullanıyor sürekli kullanım için uygun değil. çok az bir miktar uyutabilir yolculuk boyunca fakat bunu kesinlikle veterinerinize danışarak kullanın.
diğer saydığınız seçenekler düzenli kullanımda etki ediyor diye biliyorum. anlık olaylar için tek kullanımda sonuç alamayabilirsiniz.

blue_hpood

Melisrose yanıtınız için teşekkür ederim fakat ben soruyu güncellemek için yazdım, yolculuğu çoktan atlattık, passiflora şurup kullandık ve çok memnun olduğum için burada paylaşmak adına yazdım, teşekkür ediyorum tekrardan🙏🏻

blue_hpood

upp

blue_hpood

deneyimleyip verim alan yok mu..

KedicikUzum

Bizim veterinerimiz uzun yolcukuklar için sedapet kullanmak gerektiğini söylemişti. Kısırlaştırma için gittiğimizde kullanmıştık hatta kedinin gözlerinin beyazı gelmişti yarıya kadar ve dengeli yuruyemiyordu ama yine de ne olduysa vet geri gönderdi bizi çok stresli bu şekilde ameliyat edemem diye. Bir de kati anestezi vermiş uyumamış (!) 2 kere gidip geldik sonra başka vete gittik gaz anesteziyle halloldu işimiz. Ama benim kedim gerçekten değişik ve stresli bir kedi kısırlaştırma sürecinde 3 kere gittik veterinere. 2 kere yakaligi paramparça etti, sonra bandajini söküp dikislerini teker teker kopardı(zimpa dikisti) sonrasında 3 kat bandaj ve zıbın ile süreci zar zor atlattık ki yine de yarasiyla oynadı ama neyse ki yarası 3 güne kaynamış açılsaydi olacakları düşünemiyorum. Çok uzattım ama sedapet deneyebilirsiniz diye düşünüyorum benimki gibi bir kediniz yoksa

blue_hpood

güncelleme
seyahatten bir hafta öncesinde 1ml doz ile passiflora şuruba başladık, 5ml'ye kadar kademeli şekilde çıkardık. havalimanına kadar geniş kutusunda taşıdık ki rahat etsin diye, üzerini örttük. havalimanına erkenden gittik, kimse yoktu o yüzden çok rahat şekilde geçtik, kabin için olan çantasına kutusundan hiç çıkarmadan geçirdim ve sağolsunlar hiç itiraz etmediler. diğer kutusunu uçak altına verdik. rahat ve sakin bir seyahat geçirdik. sakinleştirici arayışında olanlar için passiflora tavsiye edebilirim.