Kedim İki Gündür İdrar Yapmiyo

EmineKalkan

Merhaba, bir ay önce idrar yolu tıkanikligi yaşamış ve sonda takılıp tıkanıklığı geçmiş olan kedim iki gündür idrara çıkmıyor. Kuma gelip gitme yok, orasını yalama vs yok. Diyet mama kullanıyor ve mamayı pek sevmediği için sürekli bizim yediklerimizden yemek istiyor ve keyfi yok pek. Susuz kalmasın diye siringayla arada su veriyorum,kendi de su içiyor goruyorum fakat hala idrara çıkmadı. Bu durum beni çok telaslandiriyor ne yapmalıyım? Böyle bir şey yaşayan var mı?

8 CEVAP

KedicikUzum

2 gün uzun süre veterinere haber verin

blue_hpood

acil hekime götürmelisiniz, kristalleşme varsa tıkanmıştır, bunu da siz göremezsiniz, direkt ultrason isteyin.

aslihan_e

Beklemeniz hata

Sabisim

İdrarın dışarı çıkması lazım, tahlil ve tedavi lazım. O yüzden hemen veterinere gitmelisiniz..

Tolga_yay26

  1. Kumu hemen değiştir kum kabını yıka kurula içine yeni kum koy girmezse acil koş veterinere başından salıyorsa değiştirin veterinerizi geçmiş olsun patili dostunuza kum 1 kaşık olmasın 7 cm olmalı

EmineKalkan

Cevaplar için teşekkür ederim. Buraya bakmayı unutmusum. Kedimin mamasini veterinerin önerisiyle değiştirdim. Geri kalan her şey düzeldi şu an idrarini normal yapıyor.

Ahudr

Iki gundur yapmiyorsa gercekten cok gec kalmissiniz acilen veterinere gitmeniz lazim

kj0122

İdrar çıkışında 24 saati geçmemeli dışkı çıkışında 48 saati bu gibi durumlarda ultrasonla böbrek ve idrar kesesini kesinlikle kontrol ettirin kristalleşme falan olmuşmudur diye tedbir amaçlı sağlıcakla