Sürekli Hapşırma Ve Kan Gelmesi

Köpeğim sürekli hapşırmaya başladı ve sert Kafa hareketi sonrası birkaç kez kan geldi çok az miktarda ama kan nereden geldiğini de tespit edemedik. Pembemsi az bir kan
Acaba burnuna birşey mi kaçtı. Onu atmaya çalışıyor gibi sanki.
Veterinerimiz 1 gün daha izleyin sonra getirin dedi. Tecrübe geçmişi olan var mı bu konu ile ilgili

4 CEVAP

ilaydacakir

Eğer çevrenizde varsa 7/24 açık veterinerler var bence başka bir hekime de sorun kan biraz sıkıntılı duruyor burnuyla alakalı olmayabilir de riske atmayın

blue_hpood

dışarı çıkardınız mı kısa süre önce? pisi pisi otu solunum yoluna kaçmış veya burnunu tahriş etmiş olabilir, ancak hekim anlayabilir. bence biraz daha gözlemleyin, hareketlerinde artış görürseniz arkadaşın söylediği gibi acil çalışan bir hekime götürün.

Saatte veya 2 saatte bir yapıyor ama çok sert hapşıriyor ( yere burnunu bile çarpıyor şiddetinden)
Burnunun içine kene yapışabilir mi diye düşündüm. İyice kontrol ettim ışık tutarak ama göremedim. Hapşırık sonrası 2 küçük damla pembemsi kan burnundan mı ağzından mı geliyor onu anlayamadım. Yarın da geçmezse görelim dedi veteriner hocam. Gelişmeyi paylaşacağım. Ama pisi otu vakası çok fazla bu aralar. Aman dikkat

ilaydacakir

Azalsa bile yarın götürün bence pisipisi otu falansa daha da ilerleyebilir. Burundan ilerler hapşırma azalır ama daha içe gitmiş olur o süre zarfında Allah korusun. Unutmazsanız buraya tekrar yazın merak ettim 🥲