Kedimin Bıyıkları Kesilmiş Gibi

lilbaris

Kedim 2,5 aylık, bıyıkları kesilmiş gibi duruyor fotoğrafını ekledim. Bize ilk geldiğinde bıyıkları normaldi fakat son zamanlarda bıyıkları dökülüyor ve resimdeki gibi bıyıkları kısa. Veteriner ilk kez böyle bir şeyle karşılaştığını ama uzayacağını söyledi. Başka başına gelen var mı?

4 CEVAP

ssedef28

merhaba benim kedimin de yavruyken bi ara böyle olmuştu hepsi kesilmiş gibiydi hatırladığım kadarıyla 1 ayda falan uzamıştı eski haline döndü

KedicikUzum

Normal bebekken bizde de olmuştu sonra unuttum zaten uzamış

aslihan_e

Veteriner yeni mezun galiba. Gerçekten çok şaşırtıyorlar ya, benim siyah kedimin tüyleri içinde beyazlar var diye tüyleri beyazlamış yaşını yanlış biliyorsunuz yaşlı demişlerdi elime doğan oğlum için, bıyıkların kısa olmasını, dökülmesini falan ilk kez görmek nedir.

CakilYavrukus

Belki sıcak bir yerde yakmıştır, oynarken bir şekilde bıyıklarını sürtünme vs kaynaklı kısaltmış olabilir. Daha küçük muhakkak uzar veya düşse de yeniden çıkar. Sağlıklı kedilerde bıyıklar çok sık olmasa da düşer ve yeniden cıkar