Kedi İle 14 Saat Araba Yolculuğu

ZeroSix

Başlıkta yazdığı gibi kedimi araba ile bir yolculuğa çıkarmam gerekiyor. İlk defa çıkmıyor yolculuğa ancak ilk defa bu kadar uzun bir yolculuk yapması gerekicek. Daha öncesinde 6 saatlik iki yolculuk yapmıştık. Kedi kutusu tasmasını vs. hazırladım fakat kuma gitmesi gerekir mi acaba onu düşünüyorum diğer yolculuklarda gitmemişti koymama rağmen. Diğer yolculukların birinde arabadan indikten sonra kusmuştu sadece stresten dolayı büyük ihtimalle acaba bu sefer de aynı şeyi yapar mı diye düşünüyorum. Kediler ile birlikte daha önce uzun yolculuk yapan arkadaşlar iki üç şey paylaşabilirlerse sevinirim.

6 CEVAP

ZeroSix

Sürüş esnasında kutudan çıkıyor kapatınca da sinirleniyor 😂 tasmasını kutusuna taktım o şekilde irade ediyoruz. Araba şahsi araç ancak kalabalık gidiyoruz biraz o yüzden kumu koyucak bir yer kalmadı be yazıkki durduğum zamanlar biraz kum koyarak devam etmeyi planlıyorum. Veteriner ile konuştum ancak kusmasının stresten olduğunu düşündüğünü söylemişti zamanında o yüzden ilaç almamıştım. 2-3 saat oldu yola çıkalı uyuyor şuan 🙃

blue_hpood

merhaba, kendi özel aracınız mı? eğer öyleyse mutlaka arabanıza kum koymanızı öneririm. evet, isterse tutabilirler ama 14 saat ciddi bir süre. bir de veterinerden mide bulantısı kusma için bir şeyler isteyebilirsiniz, kedileri de bazen araba tutuyor, sizinkini de tutmuş anladığım kadarıyla. ve tabii ki kedinizi en iyi siz tanırsınız, eğer kutuda korkuyorsa örtmenizi tavsiye ederim. sürüş hâlinde araç içinde asla serbest bırakmayın, göğüs tasmasıyla kutuya sabitleyin ve kutusunu da emniyet kemeriyle sabitleyin. iyi yolculuklar şimdiden

Nisanmia

Benm kedım 21 saatlik otobüs yolculuğunu çekti ama çantasını açık bıraktım arada kucagıma aldım . Ödül maması , yaş mama ve şırıngayla su verip yüzüne serptim . Molalarda dışarı çıkardım nefes alsın yürüsün diye .otobüs bitince özel araca bindigimizde nefesı düzelmişti. Özel araçta bu kadar sıkıntı yaşamaz bence

Nisanmia

Bu arada ayakkabı kutusuna kum koydum ama sıgamadığı için yapamadı malesef

CakilYavrukus

Kedinin yola çıkmadan kendi evinizde kalması bir bakıcı bulmanız daha iyi

ZeroSix

Uzun süreli gideceğim için emanet bırakabileceğim kimse yok ne yazıkki yoksa ben de evimde kalmasını tercih ederdim…