Kedi Kumu

Bilmediğim için soruyorum. Kedi Kumu satın almak yerine bahçeden toprak alsak ne olur? Komşum olan yaşlı kadın çocuk parkından kum alıp kullanıyor mesela.

5 CEVAP

aysegunerr

Sağlıklı değil.. Kokuyu engellemez

sophiee

Topaklanma ile ilgili de sorun yaşarsınız diye tahmin ediyorum. Kedi kumu çişle buluşunca sertleşiyor taşlaşıyor ama toprak çamurlaşır dağılır.

YaseminD

Bahçe ya da parktan alinan kumlara başka kediler de tuvaletlerini yapar ve bir çok hastalık dışkı yoluyla bulaşır. Yani kendinizin hastalık bulaşma riski çok çok artar .

Hem hastalık açısından hem sağlık hemde kendini temizleme açısından hiç iyi olmaz kendini yalayamaz

teşekkürler arkadaşlar