Kedi Tuvaletini Bazen Geç Yapıyor

Tolga_yay26

Merhabalar Kedim bazen tuvaletini geç yapıyor 1 günde 1 bazen 1 buçuk günde bazen ise daha kısa sürelerde gözlemlediğim kadarıyla tuvaleti gelince ani enerji patlaması yaşıyor koşturuyor evin her yerini aşırı hızla koşup öyle giriyor tuvaletine yada sırt üstü yatıyor yarım saat sanki gazı varmış gibi bekliyor böyle birşey yalayan varmı mamadan şüphelendim ama hills acana brit royal canin hiçbirinde değişiklik olmadı ek sindirim destek vitaminleride kullandım değişen birşey yok 3 veteriner hekimde normal dedi ama bu durum beni endişeye sokup canımı sıkmaya başladı

6 CEVAP

blue_hpood

bu kakasını yapmadan öncesi sanırım. bi röntgen çektirip baktırabilirsiniz. tuhaf bir şey yok gibi ama içinizin rahat etmesi hem de genel bir muayene için iyi olur. bir de koşma durumunu genelde çoğu kedi yaşıyor, tam sebebi bilinmiyor. normalde çıktıklarında koşuyorlar, sizinki girmeden koşuyor, bunu bilmiyorum. yatma davranışı da sıcaklara bağlı artmış olabilir mi? veya daha serin yerlere mi uzanmayı tercih ediyor?

Tolga_yay26

Serin yere parkeye felan yatması normal onu zaten şuan sıcak olduğu için yapıyor ama halı üzerine sırt üstü yatması tuvaletini gece yapması yapmadan önce koşması yada bahsettiğim gecikmeleri yeni değil sahiplendiğimden beri aynı 7 aydır ve kedi yetişkinliğe girmedi henüz Yemesindede sorun yok suda içiyor aşırı değil ama

Poki

Normalmiş gibi geldi bana kakasında sorun yoksa çok katı veya yumuşak değilse pek sorun olduğunu düşünmüyorum az su içmesinden kaynaklanıyor olabilir. benim kedim de şu an 8 aylık oldu koşturuyor ondan sonra tuvalete giriyor, tabii benimki günde sindirim sistemindeki bozukluktan dolayı 2 hatta 3 defa çıkabiliyor. malt kullanıyorsunuzdur zaten, suyu da evin belli bölgelerine biraz serinleterek koyarsanız belki su içimini yükseltir buradan destek olarak gimcatin gastro ürünü var ama veterinerinize danışmadan kullanmayın bence

Tolga_yay26

Vet danıştım kullan dedi elimde var gimcat gastro ve multivitamini belki ben yanlış sezinliyor olabilirim kan tahlili röntgeni düşünüyorum boş anımda kedim dün aşı oldu iç dış parazit 1 hafta sonra tekrar bi kontrol edip röntgen kan tahlil checkup ne gerekli ise yaptıracam işteyken bile işime odaklanamıyorum artık aklım kızımda endişe tedirginlik huzursuzluk özlem 😔

ssedef28

merhaba kedinizin dışkısının kıvamında herhangi bir sorun yoksa tuvaletten çıkınca deli gibi etrafta koşturması normal :D benim kedim de kakasını yaptıktan sonra kuduruyor enerjisini atmaya çalışıyor ben de yarım saat bi saat oynuyorum gece benimle sabaha kadar uyuyor

CakilYavrukus

Normal endişelenmeyin. Bazen günde 2 kere de yapabilir bazen 1 günü geçer